IVANA (46): Miluji muže, který mé city neopětuje, ale nedokážu se ho vzdát

11 komentářů

Anda
29. května • 15:34

Ivana má prima kamaráda s výhodou, a to už osm let! Nic víc a nic míň. Stýká se s mužem, který má mimo chvíle s ní svůj naprosto nezávislý a asi dosti pestrý život, jehož součástí jsou dvě další kamarádky s výhodou. Ondra v tom vztahu-nevztahu určuje pravidla - Ivana může jen zůstat, nebo odejít. Jo a taky si může říci, co chce v posteli. Pěkně vychytralá manipulace, včetně způsobu, jak si ji k sobě připoutal. Nechal ji zamilovat se, ale neopětuje city. Jestli ve svém věku a po těch letech Ivana stále od něj doufá v lásku, pak je buď příšerně naivní, nebo nemá žádnou sebeúctu. Osm let v nevyhovujícím vztahu? Tolik času nevydrží mnohá manželství.
Co kdyby si to Ivana nastavila v Ondrově stylu? Řekla si a řekla jemu, že je jí s ním fajn na výletě, na kultuře nebo při sexu, ale to je tak všechno. A ona chce něco víc, tak to bude hledat. Taky někdy nemít na Ondru čas ani náladu. Oznámit mu, že má plány s někým jiným. Vsadila bych se, že by z jejího života ochotně vyšuměl a vychoval si závislačku z nějaké jiné zoufalky (promiň, Ivano).

Elynor
30. května • 9:15

@Anda: Kdyby si to Ivana nastavila v Ondrově stylu, tak by mu to patrně nevadilo. Proč by mělo? On po ní nic víc nechce, nemá s ní žádné plány na společnou budoucnost. Jasně jí řekl, co ona může očekávat, a že ona i přesto doufá v něco jiného, to přece není jeho vina. Co to je za nesmysl - "nechal ji zamilovat se"? Copak můžeme někoho donutit, aby se zamiloval? A máme snad nějakou povinnost "opětovat city"? Vždyť jí od začátku dával najevo, že ji nemiluje, sama Ivana připouští, že to dobře věděla, že je jen kamarádka. To, že jí pomohl se stěhováním, je normální pomoc mezi lidmi, nic výjimečného a oslnivého, a že se kvůli tomu ona do něj zamilovala, je samo o sobě poněkud podivné. Tipuju, že ho to nijak nepotěšilo, když mu sdělila, že by chtěla společnou dovolenou a pak i společný zbytek života. Hned jí řekl, že z toho nic nebude. Co ještě měl proboha udělat, aby nebyl vychytralý manipulátor? Dát jí to písemně?

Anda
30. května • 18:32

@Elynor: Stačilo by nekompromisně ukončit nerovný vztah, kde jeden hledá životního partnera a druhý někoho dalšího do jednoho z více pragmatických paralelních vztahů. Neposkytovat s citovou lhostejností dokonalé uspokojení, ale jednou říci něco jako "promiň, nejsem ten, koho hledáš, už se nebudeme scházet". Tím by Ondřej Ivaně pomohl se z toho poblouznění dostat. Je to její "problém", že se nechala zblbnout. Ondřej ale také věděl, co Ivana hledá a tvrdí, že ji má rád. I na něm záleží, jak to bude pokračovat. Bylo by fér stanovit stopku, nebo spíš měl to udělat nejpozději po dvou letech. Je to otázka svědomí.

Elynor
31. května • 0:08

@Anda: Tu stopku měla udělat Ivana. Ona je ta, které tento druh vztahu nevyhovuje. Věděla, na čem je. Kromě toho vím z vlastní zkušenosti, že to prostě nevysvětlíte, pokud je ten druhý umanutý a odmítá se smířit s realitou. Možná je Ivana podobný případ. Konec konců sama píše, že s ním přerušila kontakt, ale vydržela to jen měsíc. Ten problém je v její hlavě.

Miluše
30. května • 23:28

@Anda: Tito dva se k sobě nehodí. Ivana hledá partnera pro život,ten Ondra si chce nezávazně užívat. Ivana si musí říct, že má neuvěřitelné štěstí , protože Ondra jedná čestně- na rovinu jí řekl, že vztah nechce,že Ivana je jedna z mnoha. Taky by jí mohl lhát do očí, dělat z ní blbce,podvádět a za zády si užívat,tak, jak je to dneska zvykem. Ondra jedná na rovinu,nic netají a to by měla Ivana ocenit. A zařídit se podle toho. Když si to takhle uvědomí, snad dostane rozum.

Olina
28. května • 23:05

Vůbec nechápu, co řeší. Když se jí to nelíbí, může z toho kdykoliv vycouvat. Pokud jí to nevadí, nemá problém.

SandraN
28. května • 13:26

Věděla od samého začátku, jak na tom je. Nikdy ji nesliboval společnou budoucnost. Takže když ji nestačí jen nezávazný vztah, je plně v její kompetenci to ukončit. A i kdyby s ní začal žít, celý život by se bála, že ho to omrzí. Nemá si na co stěžovat.

28. května • 9:34

Může to vyhovovat a nemusí. Když ne, je lepší si neubližovat a ukončit to. Někdy trvá, než se k tomu člověk odhodlá…. navíc když je tam kvalitní sex, co si budem … :-) Nicméně čas běží a už dávno mohla být s někým, s kým vztah nebolí a sex je fajn.

Elynor
28. května • 8:16

Mimochodem nelze dát výpověď z nájmu za pouhé tři týdny. Je třeba se řídit občanským zákoníkem. Standardně jsou to tři měsíce, a speciálně pro případ, že pronajímatel ten byt potřebuje uvolnit z osobních důvodů (protože to chce třeba prodat), jsou ty 3 měsíce jasně stanoveny. Vystěhovat nájemníka rychle lze jen v případě hrubého porušení nájemní smlouvy, a i tak je na to 30 dnů po doručení výpovědi. Přičemž nájemník musí být napřed varován, že se dopouští nepravostí a že může za to dostat výpověď. Teprve když na to nereaguje a nepravosti páchá dál, obdrží výpověď a měl by se pakovat. Realita je taková, že když se nechce nájemník z bytu hnout, nemá pronajímatel moc šancí. Musí to dát k soudu, a čekat na rozhodnutí o soudním vystěhování. To trvá měsíce. Čili dojemný příběh, jak se paní musela honem honem vystěhovat, pravděpodobně opět neodráží tuzemskou realitu.

Elynor
28. května • 7:59

V anketě chybí možnost "byla bych maximálně spokojená". Osobně bych pána brala všema deseti. Vždyť je to ideální stav - pán na hezké chvíle, které jsou s ním opravdu zábavné a hezké, a jinak se zabaví sám a nic po mě nechce. Paráda. Víc takových Ondrů.

GeorgiK
29. května • 21:37

@Elynor: @Elynor
Prave v tom, ze "se zabavi jinde a sam" vidim hacek. Na rozdil od Tebe, nejsme vsichni sberatele pohlavnich (a jinych) chorob. A na to, ze bude dodrzovat nepsanou dohodu o pouzivani prezervativu, bych rozhodne nespolihala.
Tudiz, takovych 'Ondru' naopak co nejmin!

Doporučujeme

Články odjinud