IVANA (50): Můj manžel žil dvojí život, lásku jsem našla u jiného

24. 9. 2019
Ivana si dlouho vyčítala svoji nevěru, když se k ní však přiznal i manžel, byla v šoku. Zašel totiž dál a tajně si pořídil novou rodinu. Jak celé drama dopadlo?

Když jsem zjistila, že má manžel poměr s jinou ženou, byl to pro mě šok. Jak mi to mohl udělat? Ještě víc jsem se zděsila, když jsem se dozvěděla, že kromě toho má další rodinu, která bydlí skoro za rohem… Jak jsem mohla být tak slepá?

S manželem jsme se poznali před pětadvaceti lety. Když jsem ho poprvé spatřila na nádvoří u školy, připadalo mi, že vypadá jako Bruce Springsteen. Jak jsme se blíže poznávali, mé poblouznění se brzy změnilo v hlubokou lásku… Volné chvíle jsme trávili plánováním naší budoucnosti.

Po pěti letech se náš sen změnil ve skutečnost. Vzali jsme se v kostele před celou naší rodinou a přáteli. Cítila jsem se nepopsatelně šťastná. Vašek pracoval ve finančnictví a já překládala. Vydělávali jsme poměrně dost na to, abychom si mohli užívat život.

Ale jak šel čas, prvotní nadšení se pomalu začalo vytrácet. Nachytala jsem samu sebe, že se snažím hledat rozptýlení někde jinde. Když jsem pak potkala poprvé Tomáše na party našich známých, okamžitě jsem propadla kouzlu jeho tmavých očí a drzému úsměvu.

Naivně jsem si myslela, že budu imunní vůči takovýmto pocitům, když nosím snubní prsten. Ale… V následujících šesti měsících jsem se s ním začala po večerech vídat. Domů jsem pokaždé chodila s pocitem viny, ale nemohla jsem si pomoct. Jednoho dne jsem to už nevydržela a se vším se Vaškovi svěřila.

Byl z toho zdrcený. Teprve v té chvíli jsem si uvědomila, jakou škodu jsem napáchala. Přesto jsem nepřestávala věřit, že spolu zůstaneme. Ano, porušila jsem slib, jenže jsem byla odhodlaná nezlomit ten nejdůležitější – dokud nás smrt nerozdělí.

Naše manželství se začalo postupně zlepšovat, narodil se nám syn Adam, ale moje nevěra nezůstala nepotrestaná… Adamovi byly dva roky, když přišel Vašek pozdě domů a byl cítit alkoholem a kouřem. Řekl mi, že strávil večer s nějakou ženou, ale že to nic neznamenalo.

Jenže mně to nedalo, rozhodla jsem se zjistit pravdu. Našla jsem jeho diář a v něm spoustu zapsaných schůzek s nějakou ženou. Vašek s ní měl poměr už osmnáct měsíců! Byla jsem v šoku a hodně mě to ranilo. Sama jsem ale tenkrát udělala totéž, proto jsem musela manželovi odpustit. Doufala jsem, že mezi námi ještě je co napravovat.

O čtyři roky později se narodil náš druhý syn Josef a všechno se zdálo být zase perfektní. Přestože ani jeden z nás nezapomněl na zradu, dokázali jsme si odpustit. Po všem, čím jsme si prošli, jsem byla pyšná na to, že jsme pořád svoji a šťastní. Alespoň to tak bylo do jednoho rána před lety.

Vypravovala jsem syny do školy, když u dveří zazvonila kamarádka. Její výraz v obličeji mluvil za vše. Slova, která mi řekla, mi nezvratně změnila život. „Vašek má s někým poměr,“ řekla a já cítila, jak mě zaplavuje bolest. „Je tady ale ještě něco,“ pokračovala. „Mají společný dům a dítě.“

Kolena se mi podlomila, bylo to horší, než jsem mohla unést. Jak by mohl patřit i do jiné rodiny, do jiného světa? Když jsem konečně našla odvahu, zavolala jsem Vaškovi, který byl zrovna na služební cestě. Řekl mi jenom: „Je to pravda.“ A pro mě začalo peklo…

Když se o tři dny později vrátil domů, vyhýbal se mým otázkám mlčením anebo rovnou někam odešel. Pomocí informací, které odhalili mí známí, jsem pomalu skládala dohromady manželův utajený druhý život. Jeho druhá partnerka se jmenovala Zuzana, jejich společný dům byl jen asi pět kilometrů od našeho.

Václav mě ujišťoval, že vztah s ní ukončil, a já mu uvěřila. I přes všechnu bolest, kterou mi způsobil, jsem nechtěla přijmout skutečnost, že by se naše manželství mělo rozpadnout. Řekla jsem si proto, že to překonáme. Zuzana odejde z našich životů a naše manželství se zase vrátí do normálu.

Pak mi od ní přišel mail. Psala v něm, že se potkali před deseti lety. Než se dozvěděla, že je ženatý, už do něj byla zamilovaná. Navrhovala, abychom udělaly všechno pro to, aby to měl Václav s jejich dítětem co nejlehčí, a byla by ráda, kdyby i nadále trávil čas se mnou a našimi kluky.

Slzy se mi začaly koulet po tvářích a začal se ve mně hromadit vztek. Ona byla ochotná se o Václava dělit! Uvědomila jsem si, že tohle nezvládnu. Zuzana a její dítě nikam nezmizí! A tak si Václav po deseti měsících, kdy vyšla pravda najevo, zabalil své věci. Při odchodu jsem mu ještě nepozorovaně vzala z tašky tenisky – pokus schovat si něco, co by mi ho připomínalo.

Nastěhoval se k Zuzaně. Dnes, o sedm let později, jsou pořád spolu. Jejich vztah ale není úplně bez problémů. Nedávno mi volala, protože ho viděla odcházet s jinou ženou. Litovala jsem ji. Není to tak dávno, co jsem ve skříni našla ony staré tenisky. Byly připomínkou té zoufalé osoby, ve kterou mě naše manželství proměnilo. Lásku jsem nakonec našla u jednoho starého přítele a jsem teď silnější než kdy dřív.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

První prosincové dny se ponesou v duchu pracovního stereotypu a budete se tak trochu nudit. Nebuďte netrpěliví! Již brzy přijde vaše šance a vy se ukážete před nadřízeným v tom nejlepším…

Nejčtenější články

Doporučujeme