Ivana s Karlem Gottem v počátcích jejich známosti Profimedia

Ivana s Karlem Gottem v počátcích jejich známosti Profimedia

Ivana Gottová jako modelka Profimedia
Ivana a Karel si rozuměli  Profimedia
Svatba Ivany a Karla Gottových Profimedia
Manželé s dcerou Charlotte Ellou Profimedia
10
Fotogalerie

Ivana Gottová: Jak milenka Michaela Douglase dostala k oltáři Karla Gotta!

V těchto dnech prožívá nelehké časy. Ovšem pro Ivanu Gottovou nebylo nikdy jednoduché být manželkou nejslavnějšího českého zpěváka pop-music. Když s ním začala chodit, dlouho musela překousávat označení „ta od Gotta“. Nebylo divu, žen, s nimiž velký Mistr randil, bylo před ní požehnaně. Ovšem nakonec to byla ona, které Karel otevřel dveře i srdce dokořán a nasadil jí snubní prstýnek. Proč právě ona? V čem byla jiná a jedinečná?

Jako dítě toužila po herectví

Rodačka z Opavy se narodila v lednu 1976 a dětství prožila v poměrně skromných poměrech. Teprve mnohem později prozradila, že když jí byly čtyři roky, rodiče se rozvedli a otce dlouhá léta nevídala, protože pracoval jako geodet v Rusku. Další velkou tragédií byla smrt jejího staršího bratra Přemysla, kterého v jeho sedmi letech srazilo auto. To nesla Ivana velmi těžce, a přestože ji maminka zapsala do spousty kroužků včetně hudebního a tanečního, dlouho se se ztrátou bratra vyrovnávala. V dospívání ji taky maminka přihlásila do modelingové agentury a Ivana předváděla na módních přehlídkách na Opavsku. Tam se poznala s Monikou Žídkovou, pozdější Miss ČR.

Od malička toužila po herectví, hrála v Opavském divadle a jejím snem byla konzervatoř. Místo toho vystudovala zdravotnickou školu a po maturitě se dvakrát pokusila dostat na DAMU i JAMU, bez úspěchu. Hodně to tenkrát obrečela, ale jak se říká, všechno zlé je na něco dobré. Odjela do Ameriky, kde pracovala jako au-pair, později tam chodila dokonce na kurzy herectví, zpěvu a tance. Skvěle se naučila anglicky a nabrala spoustu cenných zkušeností. Třeba tu, že když holka něco chce, musí si na to počkat a netlačit na pilu.

Pokračování 2 / 5

Byla milenkou Michaela Douglase

V USA se při natáčení filmu Hra potkala se slavným hercem Michaelem Douglasem, s nímž podle svých slov prožila dva roky (1996–1998). Samozřejmě tajné, protože v té době byl herec ještě stále ženatý se svou první ženou Diandrou. Na Michaela vzpomínala Ivana jako na galantního a vtipného muže, který pro ni hodně znamenal. To ještě netušila, že ten, který pro ni bude úplně nejvíc, na ni teprve čeká doma v Čechách.

Po návratu z USA do Prahy jí bylo dvaadvacet let a byla plná nadšení, chodila na konkurzy a zkoušela kde co, aby se dostala do filmu, ale nevyšlo to. Tak se rozhodla, že už to zkoušet nebude, a stala se asistentkou zahraničních herců a režisérů. Angličtinu měla slušnou a nebyla až tak daleko od toho, co chtěla dělat. Nebyla nápadná, tenkrát nosila ještě hnědé vlasy. Pak přišel únor 1999 a ten byl pro ni doslova osudový.

Pokračování 3 / 5

Osudové setkání

V Kongresovém paláci se předávaly ceny Týtý 98 a tam ji kamarádka Monika Žídková seznámila s Karlem Gottem. Oba byli v té době zadaní, snad proto Ivana nedala Gottovi správné číslo, když ji o něj požádal. Začali se ale přátelit a jak později Ivana řekla, nebyla to láska na první pohled, ale zamilovanost přicházela postupně. Teprve od roku 2001 se začala objevovat po jeho boku oficiálně.

O Ivaně začal Karel Gott prohlašovat, že je jedinou a zároveň první ženou, s níž by chtěl žít. Možná si začal mimo jiné uvědomovat, že stárne a že je dobré mít po boku někoho, na koho se může spolehnout. A to Ivana dokázala bravurně. Když v roce 2003 zkolaboval následkem slabé mozkové mrtvice, byla to ona, kdo mu duchapřítomně poskytla první pomoc. Zdravotní sestřička využila to, co se naučila.

Pokračování 4 / 5

Získala klíč od Gottova domova

O rok později spolu zažili na Maledivách tsunami, které Ivana a Karel přežili, a po návratu spolu začali bydlet. Bylo jasné, že Ivana dokázala něco, co ty před ní nikoli. Získala nejen klíč od jeho domova na Bertramce, získala jeho srdce a důvěru. Stala se pro Karla Gotta bezpečným přístavem, do kterého se rád vracel. Nebyla hysterická, byla klidná síla, která o něj s láskou pečovala.

V tom se také lišila od některých bývalých Mistrových přítelkyň, nedělala scény, byla trpělivá a především diskrétní. Jedna z jeho bývalek moc mluvila na veřejnosti, a dokonce prozrazovala pikantnosti z jejich osobního života, druhá byla agresivní a vulgární. Podvědomě (nebo záměrně) Ivana věděla, jak Karla skutečně získat a že nejlepší je nechat věcem volný průběh. Přestože musela neustále číst, že je zlatokopka, potvora a pouhá „ta od Gotta“, byla vždy na úrovni. I to jistě Mistr oceňoval.

Pokračování 5 / 5

Tajná svatba v Las Vegas

Když se jim v roce 2006 narodila první dcera Charlotte Ella, bylo jasné, že to není jen tak nějaký Mistrův úlet. Sice mu bylo už sedmašedesát let a měl dvě dospělé dcery, tahle ale byla zřejmě první, která byla opravdu chtěná a plánovaná. Že je tenhle vztah skutečně něčím větším, se ukázalo, když v lednu 2008 šokovali celou zemi svým tajným sňatkem v Las Vegas. Utajená svatba byla tečkou pro všechny škarohlídy a skeptiky, že by snad někdy mohl Karel Gott nasadit některé ženě snubní prstýnek. Ivaně prsten Karel Gott nasadil a Ivana se díky své trpělivosti stala právoplatnou manželkou slavného zpěváka. V té době už byla taky podruhé těhotná a druhá dcera Nelly Sofie se narodila v tomtéž roce.

Na dotazy mnohých lidí, jak si vysvětluje, proč si Karel Gott vybral právě ji, odpověděla pro idnes.cz: „To opravdu nevím, i mě samotnou by to zajímalo. Snažím se mu vytvořit při jeho pracovním vytížení tu nejpříjemnější a nejinspirativnější atmosféru. Díky Karlovi se mi v životě změnilo všechno. Karel je to nejlepší, co mě v životě potkalo. Splnil se mi sen.“

Doporučujeme

Články odjinud