Ivana, Marek a Petra: dole už přes 19 kg

23. 11. 2009
Ivana, Marek a Petra: dole už přes 19 kg
Jak válčí s nadbytečnými kilogramy Petra (21 let), Marek (31) a Ivana (46) z naší rubriky Hubneme? Jejich pokroky komentuje Gabriela Knosová z brněnského Institutu kompliment, která je už sedm týdnů provází redukčním programem. Ten zahrnuje nejen výživové poradenství, ale také cvičení pod odborným vedením. „Všichni tři se drží doporučených pravidel, a přestože se objevují nějaké prohřešky, tak se efekt dostavuje,“ říká Gabriela.

Petra je od začátku října štíhlejší o 7 centimetrů v pase Petra shodila za poslední dva týdny téměř kilo a půl. „Tato změna je výsledkem toho, že se vzdala alkoholu a doporučený jídelníček začala dodržovat na sto procent,“ chválí Gabriela Knosová.

Petra zredukovala od začátku října, kdy byl projekt Hubneme pro zdraví zahájen, 36 centimetrů v devíti tělesných obvodech. U žen se v Institutu kompliment měří hrudník, žaludek, pas, břicho, boky, stehna, kolena, lýtka, paže. Nejvíce Petra zeštíhlela v pase, o celých 7 centimentrů.

Marek má pozitivní přístup, ale relaxaci pořád zanedbává Marek se zbavil od začátku října osmi kil (nyní váží 152 kg). „Polepšil se ve stravování, večer si podle doporučení chystá jídlo na druhý den na oběd. Bohužel pořád si nedokáže najít čas na odpočinek a delší spánek během pracovních dnů, proto i váha neustále kolísá. Po víkendu jde výrazně dolů, ve čtvrtek navážíme více než v pondělí,“ říká Gabriela Knosová a dodává, že celkově Marek redukuje stále. Měření tělesných obvodů dopadlo také dobře, celkově Marek zredukoval od začátku října 24 centimetrů ve čtyřech tělesných obvodech (u mužů se měří obvod přes hrudník, žaludek, pas a břicho). Marek ke všemu přistupuje pozitivně a těší se ze svých výsledků. Cvičení zvládá bez komplikací, brzy na něj čeká nová série cviků. „Chybí tedy už jen více času na relaxaci a to, aby více myslel sám na sebe a vnímal potřeby svého těla,“ shrnuje Gabriela Knosová.

Ivana už shodila přes 5,5 kila Nejpoctivěji hubne Ivana, která vážila na začátku října 95,5 kg a nyní už svou váhu dostala pod 90 kg. „Paní Kramářová redukuje rovnoměrně a nepřetržitě, protože od začátku programu dodržovala bezchybně doporučený jídelníček, i cvičení zvládá dobře,“ vysvětluje Gabriela Knosová.

Ivaně již byla změněna cvičební série, něco je podle Ivany těžší, něco zase ujde. „Cvičební série v Institutu kompliment měníme po 3 týdnech, aby nedocházelo k přílišné adaptaci organismu na dané cviky a aby tělo dostávalo neustále nové impulsy, a reagovalo tak na pohyb co nejlépe,“ říká Gabriela Knosová.

Aktuální komentáře Petry, Marka a Ivany sledujte na hubneme.dama.cz.

TIP Chcete také shodit nějaká kila s Institutem kompliment, nebo si vytvarovat postavu? Případně chcete věnovat na Vánoce „štíhlost“ někomu z Vašich blízkých? Zúčastněte se soutěže o redukční program zdarma zde.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Horoskopy

O víkendu nechcete jenom odpočívat a věnovat se stereotypním činnostem. Toužíte po nevšedních činnostech a táhne vás to ven do přírody. S kamarády si moc rozumíte a je možné, že vás…