Ivana Trump: Od zásnub se Štaidlem ke sňatku s prezidentem USA

11. 11. 2016
Ivana Trump: Od zásnub se Štaidlem ke sňatku s prezidentem USA
Příběh bývalé lyžařky Ivany Zelníčkové, která se provdala za nově zvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa, může mnohým znít jako pohádka. S Trumpem už je sice Ivana dávno rozvedená, no vysoudila alespoň pohádkové bohatství. Co předcházelo manželství s americkým multimilionářem?

V jednom měla Ivana Zelníčková jasno odmalička. Chtěla být slavná a bohatá. Vzhledem k okolnostem by se jí to pravděpodobně podařilo i bez Donalda Trumpa, ale proč si cestu na výsluní neulehčit? Nakročeno ke slávě měla už od svých šesti let, kdy poprvé vyhrála závod ve sjezdovém lyžování. V tomto sportu byla velice úspěšná, patřila do první patnáctky v republice a údajně měla být i náhradnicí lyžařského týmu na Olympiádě v Sapporu roku 1972. Ale protože byla krásná, přivydělávala si modelingem.

Láska v českém showbyznysu

Svoji první lásku prožila s Jiřím Syrovátkou, který později emigroval do Kanady. Ivana zacílila na nový objekt zájmu, který více splňoval její představu o budoucnosti – na skladatele a textaře Jiřího Štaidla, bratra Ladislava Štaidla. To on byl autorem hitů Karla Gotta Kávu si osladím nebo Lady Carneval. Dveře do vysoké společnosti měl otevřené a Ivana se tak díky němu dostala do světa celebrit a luxusu. Bohužel osudové lásce nebylo přáno, Jiří Štaidl se v roce 1972 zabil v autě.

Tehdy se Ivana rozhodla emigrovat, podle svých slov totiž svoji lásku viděla všude. A zde přichází na scénu opět Jiří Syrovátka, který se mezitím usadil v Kanadě, kde vlastnil obchod s lyžařským vybavením. Ivaně se za nevyjasněných okolností podařilo utéct, mezitím si ale ještě střihla jedno rychlé manželství s rakouským lyžařem a průmyslníkem Alfredem Winklemayerem, a získala tak rakouské občanství, které jí cestu za snem usnadnilo. V Montrealu pak pracovala v obchodě Jiřího Syrovátky a přivydělávala si jako modelka. S touto prací prorazila až do New Yorku, kde propagovala na různých akcích Olympijské hry v Montrealu roku 1976. To ještě netušila, že svůj sen má již na dosah.

Americký sen

Donalda Trumpa údajně potkala v luxusní restauraci na Manhattanu a pohádkově bohatý podnikatel se do ní zamiloval na první pohled. Ivana si ho dokonale omotala kolem prstu, a tak jejich vztah vyvrcholil již roku 1977 nákladnou svatbou. S Trumpem si pořídla tři děti: Donalda Johna Jr., Ivanku a Erica.

Nechtěla však být pouze ženou v domácnosti, a tak přesvědčila svého manžela, aby jí dovolil pomoct mu s byznysem. Jelikož rozhodně nebyla hloupá a měla výrazné manažerské schopnosti, byla Trumpovi při budování jeho impéria velkým přínosem. Práce ji ale nakonec naprosto pohltila a jejich manželství se řítilo do záhuby. "Stal se z ní žralok bez citů. A já přitom potřeboval její ženskou náruč," tvrdil Trump a rozjel sérii nevěr. Ty vyvrcholily v roce 1992 rozvodem, který sledovala celá Amerika. Ivana na Trumpovi vysoudila 25 milionů dolarů, 350 tisíc dolarů měsíčně v alimentech a několikamilionové sídlo v Connecticutu. I přes bouřlivý rozvod ale mezi nimi dodnes panují dobré vztahy.

První exdáma

Ivana je sice s Trumpem rozvedená již 24 let, ponechala si ale jeho jméno a na jeho život i rozhodování má stále velký vliv. „Je to moje nejoblíbenější exmanželka,“ pronesl na její adresu sám americký prezident. S bývalou manželkou se radil i ohledně volební kampaně. "Ano, poradila jsem mu pár věcí. Ptal se, co si myslím o jeho vystupování. Řekla jsem mu, ať je více klidný," prozradila Ivana v rozhovoru pro New York Post. "Ale Donald nejspíš neumí být klidný. Je velmi přímočarý a upřímný, možná až neomalený. Ale to je i jeho kouzlo. Je byznysmen, ne politik. Ví, jak mluvit na rovinu," říká. Trumpovu kandidaturu od začátku veřejně podporovala. . "Já jsem imigrant a s Donaldovou imigrantskou politikou souhlasím. Pokud sem imigranti přijdou legálně a mají práci, proč ne? My potřebujeme imigranty. Kdo nám vyluxuje naše obýváky? Kdo po nás uklidí? Samozřejmě, oni. Američané to nemají rádi,“ nechala se podle magazínu Týden slyšet nejznámější česká zlatokopka.

Kdyby Ivana před 24 lety netrvala na rozvodu, mohla dnes v roli první dámy mířit do Bílého domu. Neznamená to ale, že by se jí vedlo špatně. Je úspěšnou podnikatelkou v hoteliérství a také prodává vlastnoručně navržené šperky. O penězích, které vysoudila na Trumpovi, tvrdí, že se jich dodnes nedotkla a úspěch by si dokázala vybudovat i bez exmanžela. V čem se jí ale nedaří, jsou manželství. Po rozvodu s Trumpem byla vdaná ještě dvakrát, oba vztahy ale také skončily rozvodem. Randí výsadně s mladšími muži a má k tomu prostý důvod: „"Raději budu chůva než ošetřovatelka. Nemíním se starat o bolavá záda a kolena. Mladí muži mi dávají energii, kterou potřebuji." Snad se o ni její zajíčci postarají, až bude ošetřovatele potřebovat ona.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Kozoroh si bude v úterý libovat na pracovním poli. Přednese nadřízenému skvělé nápady, které mu padnou do noty. Ani v lásce nebude nouzi o zajímavé zážitky. Kozoroh se věnuje i…

Nejčtenější články

Doporučujeme