IVETA (42): Platím manželovy dluhy, přemýšlím o rozvodu

15. 1. 2019
IVETA (42): Platím manželovy dluhy, přemýšlím o rozvodu
Ivetino manželství zpočátku vypadalo idylicky a na manžela si nemohla stěžovat. Jeho hraní pokeru jí nevadilo, neviděla na něm nic zvláštního. Situace se ale brzy zvrtla a manžel dostal rodinu do problémů. Iveta teď řeší, zda se má rozvést…

S manželem jsme se brali před deseti lety, narodila se nám dvojčata a nastěhovali jsme se do domu po rodičích. Můj muž byl hodný, rozuměli jsme si, měl skvělý vztah s dětmi a dobrou, stálou práci.

Jeho koníčkem byl poker. Nejdřív hrával jen doma s kamarády, později začal chodit do heren. Občas pár korun vyhrál, jindy prohrál a mně hraní přišlo jako vcelku nevinná zábava.

Frekvence manželových návštěv heren se ale postupně zvyšovala – nejdřív to bylo jednou týdně, později i čtyřikrát a dlouho do noci. Neměla jsem přehled, kolik vyhraje nebo prohraje, ale zbystřila jsem, když se mi náš společný známý zmínil, že mu manžel dluží několik tisíc.

Někdy v té době jsme se také rozhodli rekonstruovat kuchyň, šlo o docela velkou investici, a tak jsme si chtěli vzít úvěr. V bance mi ale paní oznámila, že nám půjčku neschválí, protože jsme v registru dlužníků.

Udeřila jsem na manžela a ten se po delším vykrucování přiznal, že si napůjčoval u nebankovních společností asi 250 tisíc korun, které všechny prohrál. A nejen to, také všechny úspory, které jsme posílali na jeho účet. Ukázalo se, že už dluží známým i kolegům.

Nejdřív mě napadlo, že se okamžitě rozvedu. Děti ale byly malé, manžel měl s nimi pěkný vztah, já ho měla ráda a nechtěla jsem rozbít rodinu. Navíc prosil, sliboval, žadonil a zařekl se, že nevkročí do žádné herny a dá vše do pořádku.

Prodali jsme auto, uskromnili se, poplatili jeho dluhy, nastavili jsme přísná pravidla – jeho výplatu na můj účet s tím, že všemi penězi jsem disponovala já...

Jaké ale bylo moje překvapení, když nám přišel z banky výpis z úvěrové karty na jeho jméno. Nevím, jak to zvládl, ale stihl si vypůjčit dalších 180 tisíc, které pro změnu prohrál v internetovém pokeru.

Když nemohl do heren osobně, hrál aspoň tajně přes internet. Zase sliboval hory doly, přiznal, že je gambler, a dokonce se začal ambulantně léčit.

Já už podruhé uvažuji o rozvodu. Tolikrát mi do očí lhal, že se bojím, kde se vynoří další dluhy. Největší strach mám, abychom nepřišli o náš dům.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokračujete v krasojízdě profesního úspěchu a nadřízený se na vás může ve všem spolehnout. Jste činorodí, příjemně naladění a nebojíte se náročných úkolů. Naopak doma s partnerem…

Nejčtenější články

Doporučujeme