Iveta Bartošová (†48): Smutný konec popové princezny

29. 4. 2014
Obvyklý scénář pohádek vypadá tak, že princové bojují o ruku princezny a ten nejlepší, nejkrásnější, nejstatečnější a nejmoudřejší zvítězí a princeznu nezřídka zachrání ze spárů draka. Bohužel, život není pohádka a naše „popová princezna“ Iveta Bartošová tolik štěstí neměla. Před sebou samotnou ji nezachránil nikdo. Proto se dnes rozhodla své problémy „vyřešit“ po svém. Její nedlouhý, přesto bouřlivý život ukončil vlak.

Obyčejná holka z Frenštátu

Když se v roce 1983 poprvé objevila na veřejnosti, působila milým dojmem obyčejného děvčete z Frenštátu, které vyhrálo okresní kolo soutěže Mladý talent. Posléze v krajském kole získala stříbrnou pozici. Díky tomu se dostala na Festival Mladé písně v Jihlavě. Tato soutěž pro ni byla klíčová – seznámila se zde s Petrem Sepéšim. S ním nazpívala velké hity – Medové dny, Knoflíky lásky, My to zvládnem. Mezi oběma to jiskřilo i lidsky – oba byli mladí, plní elánu… Kdo ví, jak by se její život odvíjel dál, kdyby jejich spolupráci i vztah neukončila 29. července 1985 tragická nehoda, která stála Petra Sepéšiho život. K neštěstí došlo na jednom železničním přejezdu u Františkových Lázní, který zpěvák nestihl přejet.

Sólo

Po několikaměsíční pauze, kterou si vyžádala Sepéšiho smrt, byla chvíli členkou tehdy populární skupiny Balet, kde nazpívala nezapomenutelný hit „Hej, pane diskžokej.“ V roce 1987 začala spolupracovat s tehdy populárními Kroky Františka Janečka, kde se mimo jiné seznámila se svým druhým osudovým mužem – Ladislavem Štaidlem, po jehož boku strávila mnoho let. Dařilo se jí i pracovně a její hity (Léto, Málo mě zná, Tichá píseň a řada dalších) byly často slyšet z rádií i na diskotékách. Vše se zdálo nalakované na růžovo.

Svatba upírů

V roce 1993 získala hlavní roli ve filmu Svatba upírů, k němuž ještě navíc nazpívala titulní melodii. Více či méně nahlas se šuškalo o jejím románku s Rudolfem Hrušínským nejmladším. Bartošová tuto zprávu nikdy nepotvrdila, ale ani nevyvrátila.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Mateřská pauza

Poté, co v letech 1994 až 1996 absolvovala velké turné, si dala pauzu. Svému partnerovi porodila v říjnu 1996 syna Artura a na čas se odmlčela. Znovu o sobě dala vědět až v roce 1997, kdy kývla na nabídku Karla Svobody. Přijala dvojroli Adriany a Sandry v megaúspěšném muzikálu Drákula. Toto účinkování jí zajistilo role v mnoha dalších muzikálech a její hvězda opět zářila.

Rozchod

Nic netrvá věčně, ani partnerství s Ladislavem Štaidlem. Zůstali už „pouze“ rodiči Artura. Přesto se dá tvrdit, že Štaidl byl jejím osudovým mužem. S žádným dalším partnerem už totiž nezůstala tak dlouho, jako právě s ním.

Pohasínající hvězda a milostná horská dráha

Čím více pohasínala její umělecká hvězda, tím více hledala útěchu v náručích mužů. Splíny na duši hojila antidepresiva, a když nezabírala, podpořila je alkoholem. Nebezpečná spirála se začala roztáčet.

Vděčný objekt novinářů

Když už neplnila titulní stránky novin a časopisů svými uměleckými úspěchy, zaručeně se jí to dařilo jejími milostnými karamboly. „Panem Božským“ byli třeba Michal Penk, Zdeněk Podhůrský, kolega z Drákuly Dan Hůlka. Obzvlášť šťavnatým soustem byl Zdeněk Macura a samozvaný hrabě Domenico Martucci.

Dvakrát nevěstou

Jako každá žena, i Iveta Bartošová toužila po krásné, princeznovské svatbě. Dočkala se jí, když si ji za ženu vzal herec Jiří Pomeje. Svatba byla pompézní, přestože dvojice měla prstýnky pouze ze sedmikrásek. Ani to ale nezaručilo ono pohádkové „a žili šťastně až do smrti,“ a manželství skončilo rozvodem.

Druhá svatba byla o poznání skromnější. S Josefem Rychtářem se vzali 24. září loňského roku. Jejich soužití bylo přinejmenším bouřlivé a vyvolávalo řadu nezodpovězených otázek. Manželé se snažili s bulvárem komunikovat, aby o nich nevycházely smyšlenky a polopravdy, nicméně stejně se nevyhnuli řadě spekulací.

Touha po dítěti

Iveta toužila ještě jednou zažít mateřství, a proto o miminku mluvila, zvláště pak po své druhé svatbě. Naštěstí si nechala poradit, že ve svém věku, který už je na mateřství poněkud pozdní, už by o podobných věcech neměla uvažovat. Pár dní před svou smrtí si přesto miminko v náručí pochovala – vnoučka Honzíka, kterého porodila přítelkyně Ivetina nevlastního syna Jana (27). Ani toto štěstí ale nestačilo vlít životem zkoušené zpěvačce optimismus do žil.

Zkrat

Nikdo se už nedozví, co bylo pověstnou poslední kapkou do poháru, která vehnala Ivetu Bartošovou pod kola vlaku. To si vzala s sebou. Každopádně dala svému druhému muži opravdu zvláštní dárek k dnešním narozeninám. Snad už našla svůj klid, který nemohla najít po boku žádného ze svých partnerů. Až se uklidní čerstvě zčeřené vody, stane se z ní legenda, od níž si každý vybaví pár písniček a bouřlivý život po boku celé řady partnerů, z nichž ani jeden jí nedokázal dát pocit zázemí, štěstí a duševní pohody.

Do té doby nezbývá, než pozůstalým přát co nejvíc duševních sil. Obzvláště pak Arturovi, který dospívá a maminku, ať byla jakákoliv, bude hodně postrádat.

Osudoví muži Ivety Bartošové:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Bylo by sobecké, kdybyste odmítli vyjít vstříc někomu, kdo vás požádá o pomoc. Vzpomeňte si na přísloví, že když jde člověk nahoru, měl by se k lidem chovat tak, jak chce, aby se k němu…

Nejčtenější články