Iveta Bartošová zemřela před 8 lety: Tragická ztráta lásky, milostné zvraty a sebevražda

29. 4. 2022
Právě dnes, 29. dubna 2022, si čeští fanoušci připomínají tragickou smrt zpěvačky Ivety Bartošové, která přesně před osmi lety ve věku nedožitých devětačtyřiceti let spáchala sebevraždu. Pohledná blondýnka patřila od konce 80. let k hvězdám české populární hudby. Třikrát se stala zlatou slavicí, vystupovala v úspěšných muzikálech a zahrála si také ve filmu. Ivetě Bartošové osud nadělil lidsky i umělecky divoký a pestrý, avšak nešťastně ukončený život.

Obyčejná holka z Frenštátu

Když se v roce 1983 poprvé objevila na veřejnosti, působila milým dojmem obyčejného děvčete z Frenštátu, které vyhrálo okresní kolo soutěže Mladý talent. Posléze v krajském kole získala stříbrnou pozici. Díky tomu se sedmnáctiletá dívka dostala na festival Mladé písně v Jihlavě. Tato soutěž byla pro Ivetu Bartošovou klíčová – seznámila se zde s Petrem Sepéšim, svojí velkou první láskou. S ním nazpívala velké hity jako Medové dny, Knoflíky lásky, My to zvládnem. Mezi oběma to jiskřilo i lidsky. Oba byli mladí, plní elánu a jejich láska se pozitivně odrážela i na jejich spolupráci.

Kdo ví, jak by se její život odvíjel dál, kdyby jejich spolupráci i vztah neukončila 29. července 1985 tragická nehoda, která stála Petra Sepéšiho život. K neštěstí došlo na jednom železničním přejezdu u Františkových Lázní, který zpěvák nestihl přejet.

Úvodní foto: Lenka Hatašová, Supraphon

Jaký byl život Ivety Bartošové? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Během neděle budete skleslé a vyčerpané. Vlastně ani tak nejde o fyzickou stránku, ale o duševní rozpoložení. Nedívejte se na svět negativně, jinak vše zhoršíte. Vyrazte si ven a kochejte…

Nejčtenější články

Doporučujeme