Iveta Bartošová by slavila 55: Tragická ztráta lásky, milostné zvraty a sebevražda

8. 4. 2021
Právě dnes 8. dubna 2021 si čeští fanoušci připomínají zpěvačku Ivetu Bartošovou, která by oslavila nedožitých pětapadesát let. Pohledná blondýnka patřila od konce 80. let k hvězdám české populární hudby. Třikrát se stala Zlatou slavicí, vystupovala v úspěšných muzikálech a zahrála si také ve filmu. Ivetě Bartošové osud nadělil lidsky i umělecky divoký a pestrý, avšak tragicky ukončený život.

Obyčejná holka z Frenštátu

Když se v roce 1983 poprvé objevila na veřejnosti, působila milým dojmem obyčejného děvčete z Frenštátu, které vyhrálo okresní kolo soutěže Mladý talent. Posléze v krajském kole získala stříbrnou pozici. Díky tomu se sedmnáctiletá dívka dostala na festival Mladé písně v Jihlavě. Tato soutěž byla pro Ivetu Bartošovou klíčová – seznámila se zde s Petrem Sepéšim, svojí velkou první láskou. S ním nazpívala velké hity jako Medové dny, Knoflíky lásky, My to zvládnem. Mezi oběma to jiskřilo i lidsky. Oba byli mladí, plní elánu a jejich láska se pozitivně odrážela i na jejich spolupráci. 

Kdo ví, jak by se její život odvíjel dál, kdyby jejich spolupráci i vztah neukončila 29. července 1985 tragická nehoda, která stála Petra Sepéšiho život. K neštěstí došlo na jednom železničním přejezdu u Františkových Lázní, který zpěvák nestihl přejet.

Úvodní foto: Lenka Hatašová, Supraphon

Jaký byl vztah Ladislava Štaidla a Ivety Bartošové? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Naučte se poslouchat vnitřní hlasy, díky tomu se posunete mnohem dále. Asi byste měli věřit na nezvyklé věcí odehrávající se mezi nebem a zemí. U nevšedních událostí se příjemně…