Iveta Vítová: Anorexie je v mém případě nesmysl. Stravuji se pořád stejně a dostatečně

29. 10. 2014
Zdroj: Profimedia.cz
Iveta Vítová: Anorexie je v mém případě nesmysl. Stravuji se pořád stejně a dostatečně | Zdroj: Profimedia.cz
Je to přesně rok, co se modelka, moderátorka a bývalá Miss Iveta Lutovská stala maminkou. Opustila lukrativní místo ve zpravodajství zpravodajství TV Nova a její život teď naplňuje především péče o dcerku Anetku.

Co vás na mateřství překvapilo?

Že to tak rychle utíká. Pořád mi přijde neuvěřitelné, že už najednou nemám miminko, ale malou svéhlavou slečnu. Mateřství je krásné, ale narovinu říkám, že náročné – jak fyzicky, tak občas i psychicky. Samozřejmě bych nikdy neměnila, ale označení „mateřská dovolená“ bych zakázala. (smích)

Čím Vám teď Anetka dělá největší radost?

Tím, jaké dělá pokroky, jak ve vnímání, tak v prvních krůčcích. Raduju se z každého jejího nového zubu a jsem ráda, že má ráda společnost a děti kolem sebe. Kdyby vyžadovala být nejraději doma, tak bych se doma časem asi zbláznila.

Co spolu nejčastěji podnikáte?

Chodíme na procházky a hrajeme si. Máme spoustu různých interaktivních hraček, které Anetku skvěle naučí novým dovednostem a podporují poznávání světa. A moc rády navštěvujeme dětská hřiště a koutky.

Máte pro dcerku občas hlídání?

Babičky mám bohužel obě daleko od Prahy, ale když mám domluvenou například nějakou přehlídku, ochotně přijedou. Problém nastává, když potřebuju například dvě hodinky na kadeřníka nebo třeba kosmetiku – většinou to řeším, že předám někde Anetku i s kočárkem, doslova odběhnu a ve spěchu se vracím zpět. Anetka začíná mít „maminkovské období“ a je to složitější, než když byla miminko.

Míváte vůbec čas někdy sama na sebe?

Tohoto luxusu mám pramálo. Manžel je hodně v práci, tak mám v podstatě jen chvilku, když Anetka po obědě usne. Většinou to vystačí jen na dvě várky prádla a jedno kafe. Ale když má kamarádka zrovna čas a jedu do centra, předám jí Anetku i se svačinkou a jdu si doslova odpočinout do salonu Beauty Day Spa Éminence Organic Skin Care. Nejen, že se mi postarají o unavenou pleť, ale zároveň promasírují ruce i nohy. Prostě relax!

Chybí Vám práce v televizním zpravodajství?

Po práci ve zpravodajství se mi občas stýská, ale pravda je taková, že bez babiček na hlídání se vrátit ještě teď nemůžu. A hlavně by mi to asi bylo líto – vidím, jak se to malé šídlo každý den naučí něco nového a mě by chybělo, že u toho nejsem.

A co Vaše práce modelky?

K modelingu jsem se po porodu vrátila poměrně brzo. Díky bohu je o mě ještě zájem a ještě nejsem „odepsaná mamina“. Tím, že se jedná o příležitostnou práci, je to úžasné zpestření na mateřské (záměrně neříkám to slovo „dovolené“). Také občas podporuji charitativní akce, kterým věřím – ať už jako modelka nebo jako host či moderátorka. Samozřejmě už méně než dříve, protože na to není tolik volného času, ale pokud můžu, ráda se těchto akcí účastním – přes den s Anetkou a večer pouze když je hlídání.

Počítáte časem s dalším přírůstkem do rodiny?

Nechtěla bych mít jedináčka, ale zatím o tom nechci ani slyšet.

Jste stále milá a usměvavá – jak bojujete proti podzimním splínům?

Snažím se si věci moc nebrat, myslím, že toho dost vydržím a neřeším to, ale když už je toho hodně, jsem jak papiňák. Prostě jako správný býk.

V bulváru se přetřásá vaše váha...

Anorexie je hodně čtené téma, takže si myslím, že to ještě chvilku potrvá. Nicméně si z toho nic nedělám – vážím stejně a oblékám stále stejné oblečení. Pravda je taková, že mám momentálně díky dceři hodně pohybu, což jsem dříve nemívala. Nicméně anorexie je v mém případě nesmysl. Stravuji se pořád stejně. Neříkám, že zrovna zdravě, ale dostatečně.

Mrzí Vás, že se to vůbec řeší, nebo takové články házíte za hlavu?

Vůbec to neřeším. Naopak, negativní reklama má mnohem větší ohlas u lidí než kladná, takže mi to přináší i více pracovních příležitostí.

Jak se Váš muž vyrovnával s tím, že jste mediálně známá?

Můj muž mě už takto poznal, takže věděl, do čeho jde – myslím, že ho jen tak něco nerozhodí.

Čím Vám dělá největší radost? A Vy jemu?

Stačí mi, když se věnuje Anetce, nebo ji jde večer uspat a já mám volnou chvilku… A já jemu? Prý tím, že jsem!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na začátku září jste byly nesvé a vůbec jste si nevěřily. Nyní se vše k lepšímu obrátilo a prožíváte krásné chvíle s dětmi i partnerem. Uvědomte si však, že nad vámi aktuálně vládne Mars,…