IVONA (42): Má matka je jen o 4 roky starší než můj muž. Až moc si rozumějí

10. 10. 2017
IVONA (42): Má matka je jen o 4 roky starší než můj muž. Až moc si rozumějí
Podobné životní zkušenosti, podobné starosti plynoucí ze stejného věku. Ivona si našla staršího muže, který je jen nepatrně mladší než její matka. A ti dva si báječně rozumějí. Až moc báječně.

Vždycky jsem byla na starší muže. Možná to bylo tím, že mi můj táta zemřel, když mi bylo čtrnáct. Byla to tehdy pro mě velká rána, s tátou jsme si byli velmi blízcí, byl na mě pyšný a dával mi to najevo. Tehdy jsem to vnímala jen podvědomě, došlo mi až později, jakou jistotu mi dával do života svou chválou a obdivem.

S mámou jsem si také rozuměla, ale jsme každá povahově trochu jiná, takže jsme se měly a máme stále velmi rády, ale není mezi námi takové to absolutní souznění. Psychologové by řekli, že proto jsem pak vždycky chodila se staršími kluky, můj první přítel byl o pět let starší, což je pro patnáctiletou holku hodně, dneska už by to pro mě byl minimální věkový rozdíl. V tomto duchu to pokračovalo, až jsem si nakonec našla muže o šestnáct let staršího.

Potkali jsme se na seznamce, mně bylo třicet a jemu čtyřicet šest, ale „bídák“ zatajil svůj pravý věk a psal, že mu je 40. To byla taková hranice, kam jsem byla ochotná jít, o deset let starší chlapík by mi akorát vyhovoval. Štěpán vypadal výborně, takže jsem mu čtyřicítku věřila, když mi pak přiznal svůj pravý věk, štvalo mě, že lhal, ale samo o sobě mi to nevadilo, protože jak jsem řekla, mě vždycky přitahovali starší muži.

Rok jsme spolu chodili a bylo to skvělé. Takže když mě pak požádal o ruku, neváhala jsem a řekla své ano. Štěpán si rozuměl s mojí mámou i jejím přítelem, s mým mladším bratrem, prostě mezi nás skvěle zapadl a já si zase rozuměla s jeho rodiči. Brala jsem jako obrovskou výhru, že si ho nemusím ve své původní rodině vybojovat, teda, že nemusím řešit vzájemné konflikty, které kolikrát lidi staví mezi svého partnera a jejich původní rodinu. Uteklo pár let, narodily se nám dvě skvělé děti, Kačenka a Toník, a žili jsme si hezký život.

Před dvěma lety, to mi bylo čtyřicet, se ale moje maminka rozešla se svým partnerem, kterého si našla tři roky po tátově smrti. Byl to pro nás všechny šok, protože spolu byli 13 let. Mámu to sebralo, takže jsme se samozřejmě snažili ji co nejvíce zvát k nám. Chodila i k bráchovi, ale u nás bývala častěji, což bylo skvělé, protože mi alespoň mohla hlídat děti.

Mámě bylo v době rozchodu 60, ale na svůj věk nevypadala, hodně sportuje, jezdí na kole a chodí na procházky se psem. Takže jsem ji utěšovala, že si určitě někoho najde, i když ona měla pocit, že to už je konečná. Po roce se máma oklepala, hezky se o sebe stará a vlastně vypadá báječně, je plná energie. Na rozdíl ode mě, která kolikrát padám na ústa, jak se snažím zvládat dvě děti ve věku osm a šest let a k tomu práci.

Máma mi pomáhá a začala nám pravidelně dvakrát týdně večer hlídat, abych mohla cvičit. Jdu si vždy v úterý a ve čtvrtek zacvičit a pak vyrazíme s kamarádkami ještě na skleničku. Onehdy jsem přišla domů rovnou po cvičení, bylo mi špatně, tak jsem už na víno nešla. A našla jsem mámu doma se Štěpánem v kuchyni u lahve červeného, děti už spaly a ti dva se výborně bavili.

Nebylo na tom nic špatného, nemůžu jmenovat jedinou konkrétní věc, jen mě až zarazilo, jak vřelá a intimní atmosféra u nás doma panovala. Tehdy jsem to nijak neřešila, pak jsem ale zachytila mámin pohled, kterým se letmo podívala na Štěpána, když jsme se o měsíc později všichni sešli na oslavě narozenin u mého bráchy.

Najednou mi to začalo vrtat hlavou. Máma je jen o čtyři roky starší než Štěpán, je to pořád krásná ženská, navíc vtipná a umí se po žensku o všechny postarat. Na rozdíl ode mě, která už jsem mnohem emancipovanější a vím o sobě, že ve mně tahle ženská energie není. Další měsíc se zase výborně bavili, když k nám máma přišla na oběd a seděli jsem všichni u stolu i s dětmi. Najednou jsem si u jídla připadala přebytečná.

Cítím se od té doby naprosto vykolejená. Nejhorší je, že se o tom nemůžu s nikým bavit nebo možná ještě tak s kamarádkami, ale co mám říct? Nemám žádné důkazy, jen svoje pocity. A vlastně nemám ani domněnky, protože ti dva si zkrátka asi jen výborně rozumějí. Ale já jsem od té doby strašně podezřívavá a už dvakrát jsem nečekaně přišla ze cvičení domů dřív. Samozřejmě jsem nic neodhalila, ale nevím, co mám dělat. Takhle dál nemůžu, ale přece se na rovinu nezeptám mámy nebo svého muže?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Aktuální známost je pro vás vším. Jste zamilovaní a nehledíte vpravo ani vlevo. Jen si dávejte pozor, ať se vám sen o velké lásce nerozplyne. Od přírody jste přeci realisté a nevěříte na…

Nejčtenější články

Doporučujeme