J. K. Rowlingová gruntuje pracovnu

10. 2. 2006
J. K. Rowlingová gruntuje pracovnu
S dobrými úmysly, jež však mnohdy lemují cestu do pekla, vstoupila do nového roku duchovní matka čarodějnického učně Harry Pottera. Rozhodla se totiž, že si konečně dá do pořádku pracovnu, v níž sepisuje jeho další příběhy.

Jak J. K. Rowlingová přiznala na vlastní webové stránce, „je to jednoznačně nejneuklizenější a nejchaotičtější místnost nejen v domě, ale zřejmě i v celé ulici“. Najít v ní cokoli, je už nad její síly. A proto se rozhodla pro rázný krok, i když se zároveň děsí toho, co objeví v nánosech papírů, jejichž stohy se už povážlivě kývají.

Jednu z nejbohatších britských žen utěšuje pouze vědomí, že možná vyplave na světlo některý ze zápisníků, do nichž zachycuje nápady a postřehy.

„Bez zaznamenaných detailů dám jen stěží dohromady nové pokračování,“ zdůrazňuje Rowlingová, jež podle vlastních slov začíná s prací na sedmém a posledním dílu Harry Pottera. Slib, jejž si dala, že už bude na další notesy pořádnější a přestane je ztrácet, myslí víc než vážně. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslední zářijový den prožijete příjemně a tajně doufáte, že se ani v říjnu nic nezmění. Neklesejte namysli, protože se v následujícím měsíci blýsknete v mnoha oblastech a nezůstanete…