Já čtu, ty čteš, on čte�

9. 5. 2002
Já čtu, ty čteš, on čte�
Ve dnech 9 - 12. května 2002 se již poosmé koná na pražském holešovickém výstavišti mezinárodní veletrh Svět knihy, 9. května pouze pro odbornou veřejnost, v dalších dnech pro všechny příznivce literatury.

Já čtu, ty čteš, on čte�

Ve dnech 9 - 12. května 2002 se již poosmé koná na pražském holešovickém výstavišti mezinárodní veletrh Svět knihy, 9. května pouze pro odbornou veřejnost, v dalších dnech pro všechny příznivce literatury.
Je to svátek všech nakladatelů, autorů, knihkupců a všech milovníků tištěného slova. Řada nakladatelů časuje své atraktivní novinky k tomuto veletrhu a jejich zajímavost umocní navíc besedami s autory a jejich autogramiádami. Jako každý rok, ani letos nebude chybět atraktivní doprovodný program, o který je každoročně velký zájem.
Tady jsou namátkou některé jeho části:
V pátek to bude například akce Současný český fejeton, posluchačsky a čtenářsky vděčná autorská čtení této nestárnoucí literární formy v podání Ivy Pekárkové, Michaela Viewegha, Alexandra Klimenta, Ludvíka Vaculíka. Dále to v tento den bude autogramiáda Haliny Pawlovské či Nikolaje Anciona.

V sobotu je na řadě autogramiáda Štefana Margity, spojená s představením jeho autobiografické knihy "Bez omezení". Bude možno shlédnout 40 minutový dokument Sláva i prokletí - Lída Baarová vypovídá, o životě slavné české herečky Lídy Baarové, dokument stejně unikátní jako stejnojmenná kniha, která právě vychází. Další akcí je autogramiáda Evy Brabcové, při níž bude podepisovat svou novou knížku Papoušek na smetaně, vtipnou prózu, psanou s nadhledem, a určenou všem, kdo se rádi smějí a ženám zvláště. Proběhnou též autogramiády Evy Hudečkové, Karla Hvížďaly, Ludvíka Vaculíka. Velmi zajímavou jistě bude autogramiáda Hany Marie Kornerové a tvůrců filmu Andělská tvář, který vznikl podle její literární předlohy. Mimochodem, znáte její dvě knihy Prosím vás, sestřičko � a Děkuji, sestřičko�? Mohu jen vřele doporučit.
V neděli se bude konat autogramiáda Barbary Nesvadbové, beseda se spisovatelkou a novinářkou Ruth Bondy, beseda a autogramiáda Karla Gotta k jeho knize "Obrazy", dále autogramiáda Petra Salavy, Heleny Vondráčkové, Karla Vágnera a dalších. V tento den budou slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže Čtenář 3. tisíciletí, pořádané Literární akademií a Světem knihy, na něž se netrpělivě čeká.
Malá poznámka na závěr: vezměte si s sebou dost peněz, vybírat bude opravdu z čeho a kdo by navíc nechtěl mít ve své knihovně knížku s osobním věnování autora?
Bližší informace a kompletní program najdete na adrese www.svetknihy.cz

autor: Ebra

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Do cesty vám vstoupí zajímavá finanční nabídka, která se neodmítá. Zamyslete se nad ní, ale možná přijde ještě lepší. Šéf je na vás pořád trochu naštvaný, i když plníte své úkoly dokonale.…

Nejčtenější články

Doporučujeme