Jadran Šetlík vystavuje fotografie osobností

27. 4. 2012
Jadran Šetlík vystavuje fotografie osobností
Cesta projektu známého fotografa Jadrana Šetlíka Osobnosti naší vlasti po regionech České republiky začala ve středu 25. dubna v brněnském hotelu Barceló, kde byla slavnostně zahájena výstava jeho fotografických obrazů.

Fotograf Jadran Šetlík a Nicole Maláčová s maminkou Mirou

Ty zachycují osobnosti umělce, podnikatele, představitele společenského života a jiné významné osobnosti pocházející z Moravy spolu s dalšími Čechy, kteří přispěli k věhlasu republiky.

Na portrétech jsou mimo jiné Miroslav Donutil, nekorunovaný obuvnický král Tomáš Baťa, Dagmar Havlová – Veškrnová, Felix Slováček, jedna z nejúspěšnějších podnikatelek a nositelka prestižních ocenění Olga Girstlová, jazzový a swingový zpěvák Laďa Kerndl, veterán z druhé světové války Emil Boček, který sloužil u britského letectva, podnikatelka Ivana Trumpová či světoznámá architektka Eva Jiřičná.

Z vystoupení sopranistky Markéty Mátlové

Slavnostní otevření výstavy moderoval Alexander Hemala, součástí kulturního program bylo vystoupení sopranistky Markéty Mátlové. Zahrál také známý hudebník s moravskými kořeny Felix Slováček. Mezi hosty byly sestra ředitelky České Miss Michaely Maláčové Nicole, která je herečkou, a maminka obou sester Mira.

Projekt Osobnosti naší vlasti byl zahájen loni v říjnu v Praze. A po Brně se představí v Olomouci, Liberci a v Pardubicích. Cílem je také překročit hranice republiky a prezentovat jej v zahraničí.

S Felixem Slováčkem před jeho fotoportrétem

Na portrétech i „skryté“ osobnosti z regionů

Jadran Šetlík zabývající se portrétováním osobností se rozhodl uchopit je do uceleného projektu. „Lidé, kteří se na fotoobrazech objeví, jsou ti, kdo se objevují v encyklopediích,“ uvádí a zároveň dodává, že jeho cílem je také vyhledat a monitorovat osobnosti, jež nejsou veřejnosti dostatečně známé, ale jsou významné pro svůj region. Kromě představitelů tamní kultury, vědy, sportu, podnikání či církve hodlá portrétovat i zástupce profesí charakteristických pro jednotlivé kraje. „Je v nich mnoho dosud skrytých tváří, které si právem zaslouží, aby se do galerie zařadily,“ uvádí umělec, díky jehož objektivu se tito lidé ocitnou v dobré společnosti mezi slavnými Čechy.


POJĎTE NAKUPOVAT DO BUTIKU NA DÁMA.CZ!

ČTĚTE TAKÉ:
Orbion: Portál pro cestovatele

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na sobotu připadá vzpomínkový den na ty, co ztratili svůj život v druhé světové válce. Toto období těžko snášíte, pokud jste starší generace, platí to pro vás dvakrát. Nepříjemné okamžiky…