Jahodová sezóna je v plném proudu

12. 6. 2001
Jahodová sezóna je v plném proudu
Počasí posledních dnů není právě nejlepším pro dozrávání jahod. Přesto si jím nenechte zkazit chuň na výborný jahodový koláč a další pochoutky z jahod připravené.

Jahodová sezóna je v plném proudu

Počasí posledních dnů není právě nejlepším pro dozrávání jahod. Přesto si jím nenechte zkazit chuň na výborný jahodový koláč a další pochoutky z jahod připravené. Jahody jsou velice vhodným ovocem pro přípravu marmelád, džemů, kompotů, šňáv, vín, a samozřejmě výborně chutnají i v pečeném stavu. Pro inspiraci přikládáme jeden z receptů, který naleznete v naší kuchařce.

Jahody je nejlepší sbírat dopoledne po vyschnutí rosy nebo navečer, kdy jsou nejaromatičtější. Sběr lesních jahod v poslední době nahradilo pěstování zahradních odrůd, které však zdaleka nejsou tak chuňově výrazné a aromatické jako lesní druhy.

Jahodník je nejen chutnou, ale i velmi užitečnou a zdraví prospěšnou rostlinou. Německý léčitel Kneipp již kdysi tvrdil: " Tam, kde se jedí jahody a borůvky, je lékař bez práce." Jahodník obecný je rozšířen pro celé Evropě a Sibiři, zasahuje i daleko na sever. Kulturní formy jahodníku jsou převážně kříženci amerických druhů a z farmaceutického hlediska jsou bezcenné. 

Pro farmaceutické účely se využívají mladé listy, někdy také naň. Sbírají se v době květu. Droga obsahuje třísloviny, flavonoidy, silice s citrónovou vůní, sliz a vitamín C. Používá se při léčbě střevních katarů, při chorobách ledvin a močových cest, zevně k obkladům na krvácející hemeroidy a zanícené rány nebo při zánětech ústní dutiny jako kloktadlo. Plody jsou od starověku oblíbeným lesním ovocem, v lidovém léčitelství se používaly v čerstvém stavu při skleróze, vysokém krevním tlaku, ledvinových kaméncích, jaterních chorobách a revmatismu. Jahody obsahují značné množství kyseliny salicylové, která má protizánětlivý a protirevmatický účinek /švédský přírodovědec Linné si jimi léčil dnu/. Plody mají vysoký obsah cukrů, vitamínu C, obsahují aromatické látky, pektiny a třísloviny.

Aň už jde o lesní druhy či jahody zahradní, je třeba si dát pozor na nadměrnou konzumaci jahod, obzvlášň u citlivých osob může vyvolat různé alergické projevy.

Autor: Dana Švigová

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Prahnete po dalších změnách na vzhledu domu. Vysnili jste si dokonalý příbytek, který bude ideálním místem pro všechny členy rodiny. Aspoň tak zapomenete na investice, které pro vás nejsou…

Nejčtenější články

Doporučujeme