Jahodová sezóna vrcholí: Jak využít jahody pro svoji krásu?

17. 6. 2019
Jahodová sezóna vrcholí: Jak využít jahody pro svoji krásu?
Jahody jsou výborné nejen do koláče, plněných knedlíků nebo jen tak se šlehačkou, ale také jako kosmetický přípravek. Můžete si totiž s jejich pomocí zkrášlit pleť, zuby, ale i vlasy. Pozor si však dejte v případě, že jste na jahody alergická nebo máte citlivou pleť. Pokud ale jahody snášíte dobře, vyzkoušejte některý z našich tipů!

Masky na obličej

Jahody dokážou pleť zregenerovat, vypnou ji a podpoří zdravý vzhled. Navíc zmenší póry a ty ucpané snadno vyčistí. Stačí si jen vyrobit z jahod a několika dalších ingrediencí tu správnou masku. Smíchejte jahody s jogurtem nebo zakysanou smetanou, přidejte trochu medu, naneste na obličej a nechte působit maximálně půl hodiny. V případě, že máte suchou pleť, rozmačkejte jahody s avokádem, citronovou šťávou a několika kapkami olivového oleje. Tato maska je skvělá na léto, protože pokožku zvláční a uleví od podráždění od slunce.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ani poslední zářijový den neleníte a věnujete se sportu. V jedné kolektivní aktivitě jste se našli a provozujete ji, jak se jen dá. Rozhodně nepatříte k lidem, kteří by sportovali sami. To…