Jahody, bezinky i třešně. Co všechno letos dozrává dřív?

10. 6. 2018
Zatímco zima se letos nemohla a nemohla rozloučit a mrzlo ještě na přelomu února a března, léto nastoupilo se vší parádou již v květnu. Vysoké teploty urychlují zrání a kvetení. Co všechno je v roce 2018 dřív?

Tropické teploty

Taky jste vykolejená tím, že letos v červnu už nejsou bezinky a jahodové knedlíky jste už měli aspoň třikrát? Někdo trpí vedrem, někdo se raduje, že v Česku bude léto konečně trvat čtyři měsíce, a možná i déle. A třeba se časem dočkáme dvou sklizní za rok jako někde v tropech. Každopádně už teď vidíme, že ovoce dozrává o tři až čtyři týdny dříve, než jsme po generace zvyklí. Zlom přišel kolem 10. dubna, kdy prudce vzrostly teploty, a příroda se vymkla z kloubů.

Pokud to půjde takto dál, mohla by například jablka dozrávat už začátkem srpna, a to nejen letňáky, ale i podzimní odrůdy. Samozřejmě se ještě může stát ledasco, podle všeho sucha mají sice devastující účinek na českou krajinu, ale úroda ovoce bude letos asi skvělá. Co všechno je letos dřív?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Už nějaký ten pátek jsou hvězdy k vašemu znamení vlídné, a proto se vám také všechno daří. Nejlepší je na to tom, že nepociťujete vyčerpání a do všeho se vrháte s patřičnou dávkou energie.…

Nejčtenější články

Doporučujeme