Jak a kdy na první pohlavní styk

20. 11. 2001
Jak a kdy na první pohlavní styk
Začátky milostného a pohlavního života jsou pro mladistvé to největší lákadlo. Tělesně je k sexu připravena většina dívek i chlapců již ve 13 až 14 roce života. Je však tato doba vhodná k prvnímu pohlavnímu styku?

Jak a kdy na první pohlavní styk

Začátky milostného a pohlavního života jsou pro mladistvé to největší lákadlo. Tělesně je k sexu připravena většina dívek i chlapců již ve 13 až 14 roce života. Je však tato doba vhodná k prvnímu pohlavnímu styku?

Dospívání pootevře mladým dvířka ke světu erotiky. Intimní život je daleko před nimi a své představy většina z nich ukájí v onanii. Tělesně by se chtěli milovat, ale většina z nich postrádá zralost duševní. Představa sexu je většinou omezená na vlastí uspokojení prostřednictvím partnera. Zcela chybí odpovědnost vůči druhému a především milostný cit, vzájemná náklonnost a láska.
Začínat by se tedy mělo až několik let po pubertě, nejlépe mezi 17 a 20 rokem. Začínat později představuje problém a začínat dříve je opravdové riziko. U lidí, kteří začínají se sexem příliš pozdě se nic neděje, většinou však takový člověk nebude mít (a asi ani neměl) vstřícný vztah v sexu a pravděpodobně také skončí dříve.
Pokud však začne příliš brzo, může dojít k psychologickému zafixování sexu jako tělesnému prožitku bez lásky, a to je málo.

Na začátek erotického a sexuálního života se doporučuje tzv. Necking a Petting. Jde o maximální využití rukou při uspokojování partnera. To je vhodná metoda sexu pro mladistvé, která pochází z poválečného období z USA, kde se prováděla přímo masově. Necking označuje laskání na hrudi a petting laskání ve spodních partiích.
Ruka je velice citlivý nástroj a pro první seznámení s partnerovým tělem je to naprosto ideální. Chlapci se mohou tímto způsobem pečlivě seznámit s celým ženským tělem, což jim samo o sobě způsobuje velké potěšení.
Ženy mají mnoho erotogenních zón, ale každá žena je naprosto jiná. To potvrzují i poslední výzkumy, kdy bylo zjištěno, že u 22% žen stačí k uspokojení pouhé dráždění klitorisu, u 16% dráždění v pochvě, v 58% dráždění v pochvě i na klitorisu současně, a ve 4% dráždění dokonce tří bodů, pochvy, klitorisu a prsních bradavek.

Dalším problematickým okamžikem je deflorace. Negativn í pocity z prvního styku má podle průzkumů 54% děvčat a 36% chlapců. Příjemný první sex zažilo podle průzkumu 48% chlapců a pouze 30% dívek. Orgasmu dosáhlo 81% chlapců a jen 28% dívek. Z výzkumu je patrné, že první styk je problematický především u dívek, a to z důvodu deflorace (protržení panenské blány).
Dívka by si měla k prvnímu sexuálnímu styku vybrat partnera, kterého miluje, a který má nějaké zkušenosti. Často mezi chlapci šířená rada "musí to proběhnout co nejrychleji, tak aby ani nevěděla, že už to má za sebou", je naprosto špatná. Muž by se měl předem dobře seznámit s možnými partnerčinými útrapami. Nejlepší je využít zkušenosti s pettingem a pokusit se dívku co nejvíce vzrušit a pomocí prstů blanku šetrně rozšiřovat. Je třeba být něžný a jemný a samotné proniknutí spojovat se láskyplnými slovy. Dívka by měla v misionářské poloze pokrčit nohy v kolenou, protržení pak tolik nebolí. Další možností je tzv. Poloha na koníčka. Dívka si tak sama může regulovat pohyby podle sebe a docílit co nejmenší bolestivosti.

Výjimečně může být deflorace velice bolestivá. To však může být způsobeno například zánětem pochvy, otoku nebo zranění. V takovém případě je dobré navštívit gynekologa.

Autor: Karel

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Finále pracovního týdne je naprosto unikátní a počítejte s tím, že sklidíte velkou pochvalu. Dokonce se před vámi rýsuje i nezanedbatelný vánoční bonus. Ten by vás mohl dostat z…

Nejčtenější články

Doporučujeme