Jak být dobrou tchyní: Kterým chybám se ve vztahu se snachou vyhnout?

12. 5. 2020
Jak být dobrou tchyní: Kterým chybám se ve vztahu se snachou vyhnout?
O tom, jaké dokážou být tchyně k svým snachám, existuje spousta vtipů, samozřejmě ale takové situace nemusí být pravidlem. Pokud jste si svoji snachu oblíbila a nechcete se stát předlohou pro podobné vtipy, je třeba dodržovat jistá pravidla. Jak být dobrou tchyní?

Nepleťte se do výchovy

Chcete-li si vztahy s „mladými“ udržet v dobrém duchu, je důležité si držet odstup, mimo jiné v tom, že se nebude plést do výchovy vašich vnoučat. Je možné, že s výchovou vaší snachy nesouhlasíte nebo jí nerozumíte, to je ale logicky dáno mimo jiné generačním rozdílem. Vzpomeňte si na to, když jste vychovávala syna, jak se vám nelíbilo, pokud vám do toho někdo mluvil. A už vůbec se nesnažte vnoučata převychovávat, když je budete mít u sebe na hlídání. Vaše snacha by mohla mít pocit, že ji nerespektujete a že pro vás není dost dobrá. Což může vést mimo jiné k tomu, že vám vnoučata nebude svěřovat.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Parné letní dny prostě milujete. Zatímco si jiní stěžují na horko, vy nesnášíte déšť. Pobyt na sluníčko vás nabíjí pozitivní energií a pomáhá vám překonat ne zrovna ideální fyzickou…