Jak být oblíbená v pracovním kolektivu? Nepodlézejte, mlčte a pomáhejte

2. 6. 2020
Jak být oblíbená v pracovním kolektivu? Nepodlézejte, mlčte a pomáhejte
Jelikož v práci trávíte zhruba třetinu svého dne, je důležité, abyste se v ní cítila dobře. Proto je zásadní mít kolem sebe kolektiv, s nímž si rozumíte, a fungovat v dobré atmosféře. Jak tomu pomoct, abyste zároveň patřila mezi oblíbené zaměstnance či zaměstnavatele?

Nepomlouvejte

Ať už pracujete v ryze ženském nebo smíšeném kolektivu, pomluvy jsou součástí téměř každého pracoviště a je těžké zůstat mimo ně. Přesto se snažte, seč vám síly stačí. Máte-li v práci opravdu dobrou kamarádku, které naprosto důvěřujete, pak probírejte drby pouze s ní, snažte se ale vyvarovat debatních kroužků v kuchyňce, kde se pomlouvá vždy ta nepřítomná osoba. Nebude-li vyhnutí, snažte se vyjádřit neutrálně, abyste si do budoucna nezadělala na problémy. Pokud vám osobně na někom z kolegů něco vadí, nešiřte svůj poznatek všem okolo, ale zkuste si promluvit přímo s dotyčným. Ani vy sama jistě nechcete být terčem pomluv, nedávejte proto ostatním sebemenší důvod.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Berani, lednové období je pro vás hodně náročné, ale vaše vynaložené úsilí se začíná vyplácet. Profesní svět je mnohem veselejší a dostáváte se do popředí. Už nepatříte k pomalým a…

Nejčtenější články

Doporučujeme