Jak být oblíbená v pracovním kolektivu? Nepodlézejte, mlčte a pomáhejte

2. 6. 2020
Jak být oblíbená v pracovním kolektivu? Nepodlézejte, mlčte a pomáhejte
Jelikož v práci trávíte zhruba třetinu svého dne, je důležité, abyste se v ní cítila dobře. Proto je zásadní mít kolem sebe kolektiv, s nímž si rozumíte, a fungovat v dobré atmosféře. Jak tomu pomoct, abyste zároveň patřila mezi oblíbené zaměstnance či zaměstnavatele?

Nepomlouvejte

Ať už pracujete v ryze ženském nebo smíšeném kolektivu, pomluvy jsou součástí téměř každého pracoviště a je těžké zůstat mimo ně. Přesto se snažte, seč vám síly stačí. Máte-li v práci opravdu dobrou kamarádku, které naprosto důvěřujete, pak probírejte drby pouze s ní, snažte se ale vyvarovat debatních kroužků v kuchyňce, kde se pomlouvá vždy ta nepřítomná osoba. Nebude-li vyhnutí, snažte se vyjádřit neutrálně, abyste si do budoucna nezadělala na problémy. Pokud vám osobně na někom z kolegů něco vadí, nešiřte svůj poznatek všem okolo, ale zkuste si promluvit přímo s dotyčným. Ani vy sama jistě nechcete být terčem pomluv, nedávejte proto ostatním sebemenší důvod.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Vyžeňte si z hlavy chmury a rozjímejte. Za žádnou cenu nepřemýšlejte o znovuobnovení vztahu s dávnou láskou. Asi už jste zapomněli, jak vám ublížila! Nejedná se totiž o věrnou osůbku a…