Jak chránit pleť na podzim a v zimě?

Jak chránit pleť na podzim a v zimě?

Podzim je v plném proudu a pokožka i pleť musí čím dál tím častěji bojovat s nepříznivými vlivy, jako je působení chladu, větru, časté střídání teplot apod. Díky tomu dochází k narušení nejsvrchnější vrstvy kůže, a to zejména na obličeji, rukou a rtech. Takto narušená pokožka pak vyžaduje větší pozornost a správný výběr vhodných produktů.

Vítr a mráz pokožku vysušuje, proto na podzim a v zimě používejte pleťové krémy s vitamíny a vyživující pleťové masky. Vyhýbejte se pleťovým vodám s alkoholem, které mohou vaši pleť nepříjemně podráždit. Pokud nemáte přirozeně mastnou pleť, volte raději mastnější krémy.

Podzimní a zimní líčení jako ochrana pleti

Make-up v zimě vytváří přirozenou ochranu vaší pleti. Vybírejte si raději světlejší podklad, příliš tmavé barvy působí nepřirozeně. Malé množství dejte také na oční víčka, budou vypadat odpočatě.

V zimě je také potřeba více než jindy zásobit tělo vitamíny A, C a E. Tyto vitamíny kromě spousty dalších věcí pomáhají pleť chránit před nepřízní zimního počasí. Vitamíny bychom neměli přijímat pouze v podobě tabletek, ale především zvýšenou konzumací ovoce a zeleniny.

Vybírejte si raději mastnější, hydratační rtěnku než zmatňující, které vaše rty vysušují. Rty bychom měly preventivně chránit jelením lojem nebo tyčinkou s UV filtrem, kterou je dobré mít stále u sebe, abychom ochrannou vrstvu na rtech mohly dle potřeby doplnit.

Obličej není dobré v zimě oplachovat nebo mýt vodou krátce před tím, než vyrazíte ven. Voda by obličej vysušila a zimní počasí by tak mělo mnohem větší účinek. Vodu bychom měli naopak i v zimě v dostatečné míře pít. V zimě většina z nás nemá takový pocit žízně, jaký máme v létě. To ale neznamená, že bychom měli v zimě méně pít. Naopak, nejen pro pleť je dostatečný přísun tekutin v zimě velmi důležitý. Dva litry tekutin je naprosté minimum, ideálně bychom měli vypít litry tři.

Co nejvíce škodí pleti (a čemu se tedy vyhýbat)

1. Nedostatek spánku (kůže ve spánku odstraňuje odumřelé buňky a vytváří buňky nové)

2. Nedostatek kyslíku (pravidelně větrejte a choďte na procházky)

3. Nedostatek tekutin (bez vody kůže vysychá a není schopna přijímat živiny ani vylučovat škodlivé látky)

4. Špatný jídelníček (kůži škodí především velké množství tuku, cukru, soli, masa a mléka)

5. Nedostatek pohybu (následkem je nedostatečné prokrvení kůže, zpomalení látkové výměny a tím shromažďování škodlivin v těle)

6. Nevhodné kosmetické přípravky nebo jejich nadměrné používání (pokud po použití kosmetického přípravku dojde k zarudnutí kůže, vypijte alespoň 0,5 l vody pro pročistění a jeden den žádné přípravky nepoužívejte)

7. Teplotní výkyvy

8. Kouření (nikotin stahuje cévy a je příčinou prohlubování vrásek a zhrubění pleti)

9. Smog (vyrážejte častěji do přírody)

10. Stres a napětí

Tipy redakce:

Jedinečná kombinace arktického vřesu a rostlinných proteinů chrání pokožku před vlivem volných radikálů, zlepšuje a obnovuje strukturu pleti, vyživuje ji a přispívá k udržení její pružnosti díky intenzivní hydrataci. Poskytuje optimální péči proti prvním příznakům stárnut

Zpevňující denní krém SPF 15 LUMENE Time Freeze denní krém účinně vyhlazuje jemné vrásky, dodává pleti svěžest, vitalitu a napomáhá předcházet jemným vráskám. Poskytuje ochranu před UVA/UVB zářením a zabraňuje tvorbě pigmentových skvrn. Obsažené přírodní výtažky z vřesu chrání elastinová vlákna a podporují přirozenou tvorbu kolagenu. Vhodný je pro normální až suchou pleť. Obsahuje více než 90% přírodních složek.

Krém na rty Gabriella Salvete má jedinečnou krémovou konzistenci, která dokonale přilne k vašim rtům, vyrovnává jejich povrch a vytvoří na nich lesklý film, který rty nejen chrání, ale také zkrášlí. Po jeho nanesení jsou rty okamžitě hydratované, hladké a jejich barva je sjednocena. Jeho intenzivní efekt oceníte během celého roku, neboť rty chrání jak před sluníčkem, tak před vysušováním sychravého a mrazivého počasí.

Doporučujeme

Články odjinud