Jak dát po létě pleť do pořádku? Díky těmto tipům budete mít zase hebkou tvář | Foto: iStock

Foto: iStock

Jak dát po létě pleť do pořádku? Díky těmto tipům budete mít zase hebkou tvář

I když léto milujeme a rády se vystavujeme slunečním paprskům, pleť dostává i v tomto období zabrat. Než nastanou podzimní plískanice a zimní mrazy, je dostatek času ji dát důkladně do pořádku, aby byla připravena čelit dalším vlivům. Jak na to?

Dopad léta na pleť

Co by to bylo za léto, kdybychom alespoň půlku nestrávily opalováním na sluníčku? Snědá opálená pleť totiž sluší každé z nás a díky ní během léta nepotřebujeme ani make-up. To ale neznamená, že naše pleť netrpí. Kromě slunce jí neprospívají ani mořská či chlorovaná voda nebo klimatizace. Výsledkem je pak vysušená, napjatá a citlivá pleť, na které se mohou začít objevovat suchá místa, pigmentové skvrny, ucpané póry i prohloubené vrásky. Co s tím?

Jak med prospívá vaší pleti? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Hydratace

Po létě je pleť „vyždímaná“, vlivem slunečního záření vysušená, a proto se zaměřte na důkladnou hydrataci. "Nutná je potřebná hydratace jak v podobě dostatečného pitného režimu, tak použitím kvalitních hydratačních krémů či sér," říká dermatoložka MUDr. Věra Terzijská. Pokud toužíte po zdravé, pružné a jemné pokožce, bez hydratačního krému se zkrátka neobejdete.

Měl by obsahovat látky, které umějí vázat vodu a udrží ji v pokožce. Mezi ně patří například glycerin nebo kyselina hyaluronová. Nedílnou součástí hydratačních krémů jsou pak antioxidanty jako vitamíny C a E, mohou být obohaceny také například o aloe vera. Pokud vám v kosmetické výbavě chybí pleťové sérum, zkuste si ho na podzim pořídit. Díky vysokému množství aktivních látek dodáte pleti nálož hydratace, výsledky zpozorujete rychle a můžete ho používat jak pod denní, tak pod noční krém. Po nanesení akorát minutku počkejte, aby se přípravek dostatečně do pokožky vsákl.

Pokračování 3 / 5

Maska pro regeneraci

Pleťové masky zrovna nepatří mezi běžnou péči každé ženy. Přitom jsou tak skvělé! Během pár minut uvidíte na své pleti výsledek: bude vyživená, projasněná, zregenerovaná, vypnutá a hladká. To je hned několik dobrých důvodů, proč si masku dopřát alespoň jednou týdně! Nejenže vaše pleť získá potřebné živiny, ale navíc si díky pleťovým maskám užijete příjemný relax! Zkusit můžete také jejich noční formu. Před spánkem masku nanesete, necháte ji celou noc působit a ráno se probudíte s krásnou pletí! Rozhodně to vyzkoušejte!

Pokračování 4 / 5

Peeling ano, ale opatrně

Jednou za čas si dopřejte také peeling, ale příliš to s ním nepřehánějte. Je potřeba zbavit se odumřelých kožních buněk. Jedině tak bude pokožka vypadat lépe a následná péče se do ní také lépe vsákne.

Pokračování 5 / 5

Sbohem, pigmentové skvrny

Vhodné jsou také přípravky s kyselinou glykolovou. Ta přispívá k regeneračním procesům v pokožce a navrací jí ztracený jas. Ideální je na zmírnění jemnějších pigmentových skvrn. Nejlépe se aplikuje ve formě koncentrovaných sér. "Trápí-li vás pigmentové skvrny ve větším měřítku, zajděte si na chemický peeling, což je miniinvazivní ošetření estetické dermatologie. Ideálním obdobím je právě září/říjen. Jde o lékařskou techniku, kdy se aplikací a působením jedné nebo více AHA kyselin destruuje kůže určité hloubky. Přirozeně pak dochází ke stimulaci a obnově buněk v různých vrstvách kůže. Výsledkem je zdravější a hladší pleť s minimalizovanými projevy akné, pigmentací, vrásek a jiných nerovností,“ říká dermatoložka MUDr. Věra Terzijská z Perfect Clinic Dermatology.
 

Doporučujeme

Články odjinud