Jak dodat vlasům objem? S těmito 5 triky je budete mít zaručeně nadýchané! | Foto: iStock

Foto: iStock

Jak dodat vlasům objem? S těmito 5 triky je budete mít zaručeně nadýchané!

Každá z nás určitě už zažila den, kdy se můžete snažit, jak chcete, ale nejste schopná vykouzlit na hlavě slušný účes. Obzvlášť na podzim bývají vlasy splihlé a bez života, přitom jediné, co to chce, je dodat jim trochu objemu. Jak toho můžete docílit?

Suchý šampon

Právě suchý šampon nemusí zachraňovat vaše vlasy jen ve dnech mezi mytím. Pokud jste ho někdy zkusila, určitě jste si všimla, že má schopnost vlasy i výrazně pozvednout. Pro zvětšení objemu stačí suchý šampon nastříkat hned ke kořínkům a pořádně ho prsty zapracovat. Účinná je i varianta nasprejovat suchý šampon přímo na ruce a těmi ho pak nanést na pokožku hlavy a na kořínky vlasů v místech, kde si přejete nabrat objem.

Jak vytvořit vlny pomocí žehličky? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Lak na vlasy trochu jinak

Mnoho z nás pro zvětšení objemu sahá po nejrůznějších lacích na vlasy. Jaký je ale správný postup? Lakem na vlasy s lehčím složením postříkáte váš oblíbený hřeben nebo kartáč, předkloníte se a vlasy postříkaným hřebenem zlehka pročešete. Díky tomu se lak dostane rovnoměrně ke kořínkům a zafixuje je v „opačném“ směru, takže když se z předklonu narovnáte, o vzdušný a dlouhotrvající objem máte zaručeně postaráno.

Pokračování 3 / 5

Fén nejen na mokro

Pokud už dlouho vedete bitvu o vlasový objem, trik vysoušení fénem v předklonu je vám jistě moc dobře znám. Vlhkost vlasů však pro objem není podmínkou. Fénem můžete objem vaší hřívě dodat i na sucho, mezi jednotlivými mytími. Horký vzduch můžete na vlasy v předklonu zacílit „jen tak“ nebo právě po použití laku nebo suchého šamponu. Pro foukání vlasů do objemu na sucho však nepoužívejte ten nejvíce horký vzduch, jaký váš fén nabízí – použijte spíše první nebo druhý teplotní stupeň. I na sucho si samozřejmě můžete dopomoct kulatým kartáčem.

Pokračování 4 / 5

Pudr na vlasy

Pudry na objem vlasů jsou prakticky takovými suchými šampony, jenom ne ve spreji. Nejsou však tolik zaměřené na absorpci přehnané mastnoty a cílí opravdu primárně na pozvednutí vašich vlasů. Prodávají se v drobných baleních, takže se snadno vejdou do kabelky, a svůj objem tak s nimi můžete oživit i kdykoliv během dne. V takovém případě je ale dobré mít po ruce i hřeben nebo kartáč, protože i pudry, podobně jako suché šampony, občas dokážou zanechat na vlasech bílý povlak, jejž je nutné vyčesat. Pudry jsou ale ideální variantou na cesty nebo pro ty z nás, kterým na dosažení skvělého objemu nezbývá ráno či během dne moc času.

Pokračování 5 / 5

Přehazování pěšinky

Jednoduchým způsobem, jak si zachovat objem u kořínků po celý den, je přehazování pěšinky. Když cítíte, že vaše vlasy zplihly, jednoduše si udělejte pěšinku na opačné straně, než jste zvyklá, a malé vlásky zafixujte mírně tužicím lakem. Díky tomu, že vlasy stojí v opačném směru, než jsou zvyklé, vytvářejí hezký objem. Když cítíte, že vám vlasy po pár hodinách znovu sedly, použijte stejný trik a pěšinku vraťte zpět na stranu, kde byla předtím. Takovýmto způsobem si můžete během dne přehazovat pěšinku a udržovat tak permanentní objem u kořínků.

Doporučujeme

Články odjinud