Jak dosáhnout pravé lásky podle buddhismu? Tyto 4 kroky vám postačí!

14. 5. 2022
Podle buddhismu lze štěstí dosáhnout pouze láskou. Bez lásky není štěstí a pravé štěstí pochází pouze z pravé lásky. Skutečná bezpodmínečná láska zaplaví vaše srdce, má sílu léčit a zároveň vnáší do života hluboký smysl. Jak jí ale dosáhnout?

Láska je všemocná

Ačkoliv lidé o pravé lásce velmi často hovoří, jen výjimečně ji prožívají. Alespoň ve smyslu, v jakém pravou lásku vnímají buddhisté. Podle buddhismu existují čtyři prvky, jež pomáhají budovat a udržovat zdroj pravé lásky, který se nazývá Brahmaviharas. Láska je totiž podle buddhismu téměř všemocná a její praktikování přináší člověku nejen potěšení, ale i užitek. Láska je schopná se zrodit i z utrpení, a to nejen láska k sobě samému, ale i k lidem okolo nás.

Čtyři živly, ze kterých se skládá pravá láska podle buddhismu, se nazývají Maithri, Karuna, Mudita a Upeksha. Maithri znamená nepodmíněné přátelství a milující laskavost nejen k sobě samým, ale i k ostatním. Karuna je termín, který znamená soucit ke všem bytostem bez rozdílu, ale skrývá se za ním také úsilí být užitečný sám sobě i ostatním. Mudita znamená radost a Upeksha je termín, za nímž najdeme vyrovnanost a uvolnění.

Jak se vám podle čínského horoskopu bude letos dařit v lásce? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

S příchodem víkendu se k vám vkrade i únava. Najednou bude vyčerpané a do všeho se budete nutit. Nemusíte-li udělat něco akutně, tak se nestresujte. Věnujte se jen běžným povinnostem, ale…

Nejčtenější články

Doporučujeme