Komentáře k článku zpět na článek

mahru 16. 7. 2010 | 15:28

Přidám, co jsem slyšela před měsícem od paní doktorky,v pořadu zaměřeném na toto téma. Byla pozvaná jako odborník a řekla,že už u dětí, které se nechrání před sluníčkem v hodinách od 10 - 15hod stoupne riziko vzniku rakoviny kůže o 10%. Rokama procenta narůstají, rozhodně je to k zamyšlení, co pro sebe dělám a jak za to budu platit.

linda5 8. 7. 2010 | 16:16

Dievčatá, ktoré chvalabohu nemáte "tú česť" poznať na vlastnej koži túto "prenáramnú" diagnózu,buďte radi, že patríte do tej šťastnej skupiny zdravých. Nuž a prevencie nikdy nie je na škodu. Ako sa vraví, radšej báť sa ,než veľmi zľaknúť sa. Nepodceňovala by som dobre mienené rady ohľadne opaľovania.

ludena 8. 7. 2010 | 13:28

pro Bludimírka : dědičnost v rodině je , ale nemusí být. Znám to ve vlastní rodině .. asi nejsi zdravotník a vykřikuješ zde bludy. Je jasné, že vždy je v první řadě jedinec.. silný, nebo slabý..

ludena 8. 7. 2010 | 13:24

před 8 roky jsem si v Chorvatsku velmi velmi spálila nohy a po 5 letech se u mne melanom objevil.. takže milé dámy.. není to žádné strašení. Od té doby sice k moři jezdím, ale neopalujuji se, chodím plavat max do 9 hod a potom až po 16 hodině. Cíleně na slunci nesedím. Ten šok - když vám řeknou diagnózu, nikomu nepřeji.A pracovala jsem na plicním odd kde leželi pacienti s metastázemi po melanomu.

cacorinka 8. 7. 2010 | 12:47

Ja tomu věřím,časté opalování má za následek rakovinu,proto já jsem světlý typ,hned sčervenám a na sluničko lezu malo,ale věřím kdo leží na slunku celé dny je tu riziko ,že za 10-15 let se tá hnusná rakovina muže objevit,jinák doporučují na opalování už když tak krém s faktorem až 40,ja už se chráním!!

šiška 8. 7. 2010 | 11:29

Fakt to nechápu,je mi át a od 15ti let se opaluji.Miluji to!Jsem celé léto opálená jak od moře.Mažu si pouze obličej fak.č.4.Nejsem scvrklá a ani nevypadám starší dle názoru druhých a ani nejsem původně tmavý typ,spíše střední,kaštanový.Jsem maniak na opalování jako Jitka Zelenková a ta také nemá problémy,ta se dokonce opaluje i v zimě.Asi je to záležitost každého jedince.

Remi. 8. 7. 2010 | 07:57

Bohužel je to tak. To co jsme zdědili neovlivníme ( zatím), takže se podle své rodinné anamnézy musíme zařídit. Pokud něco takového v rodině máme, nesmíme se zřejmě nadměrně opalovat,, nejezdit k moři atd. Když tu dispozici člověk má, tak je dobré tohle vědět a nestrkat hlavu do písku.

dialog 8. 7. 2010 | 07:10

Další strašák pro lidi...když budu úplný laik, vyděsí mne věta - zdědit náchylnost ke vzniku melanomu-, zeptám se:
A jak, když se budu chtít opalovat, mám zjistit, jestli nejsem náhodou náchylná ke vzniku melanomu? dříve se říkalo obecně -rakovina.Tyhle pojmy nebyly veřejnosti známé.Sumasumárum, po přečtení tohoto a jemu podobných článků - se vyděsím, na slunce tedy raději nepůjdu, protože nevím...

Bludimirka 8. 7. 2010 | 07:03

Buďte tak hodní a změňte název článku!!!! Nevím, který idiot tohle napsal, ale přímo rakovinu nezdědíte!!! Vždycky jen předpoklady!!! Strašíte lidi akorát!

Přečtěte si také

Horoskopy

Už delší dobu prahnete po lepší pracovní pozici a samozřejmě také po zvýšení platu, ale zatím se vám to…

Nejčtenější články

Doporučujeme