Jak jednoduše posílit imunitu zvláště teď, kdy je epidemie v plném proudu

13. 10. 2020
Jak jednoduše posílit imunitu zvláště teď, kdy je epidemie v plném proudu
Letošní podzim vypadá, že bude dost bouřlivý. Epidemie koronaviru se opět rozjela na plno a každý možná přemýšlí, jak se bránit. Ovšem na podzim na nás číhají i jiné nemoci, jako jsou chřipka, bronchitida a další onemocnění dýchacích cest. Jak co nejúčinněji posílit imunitu? Zkuste následujících pět jednoduchých tipů, díky kterým se udržíte v kondici.

Zapomeňte na zpracované potraviny

Možná jste už slyšeli větu: Jste to, co jíte. A v některých ohledech je to pravda, protože právě z potravin si naše tělo bere látky k vytváření nových buněk. Když budete jíst nekvalitní potraviny, je jasné, že tělo bude budovat z nekvalitního materiálu. Konzumace nezdravých potravin narušuje přirozené procesy v našem těle a imunitní systém se oslabuje. Minimalizujte proto konzumaci balených jídel, protože obvykle obsahují značné množství nezdravých tuků a cukrů. A tuky a cukry jsou vysoce zánětlivé. Navíc tato jídla často obsahují přísady, které v těle způsobují chronický zánět, což stresuje imunitní systém a snižuje schopnost organismu bojovat s infekcí. 

Správný výběr potravin je to nejmenší, co můžete udělat pro svoje zdraví. Jezte antioxidační superhvězdy, k nimž patří brokolice, špenát, kapusta, česnek a modré bobule. Obecně platí – čím jsou ovoce a zelenina barevnější, tím mají více antioxidantů (látky s ochrannými vlastnostmi pro imunitu).

TIP NA VIDEO: Podívejte se, jak pomocí přírody posílit svůj imunitní systém.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Kozorozi, vstupujete do super měsíce, na jehož začátku narazíte na romantickou lásku a profesní uspokojení. Jak už to tak bývá, každá mince má dvě strany, ale nelekejte se. Parné…