Jak jsem na tom se závislostí?

22. 3. 2005
Jak jsem na tom se závislostí?
Na tuto otázku vám může pomoci odpovědět následující dotazník. Vznikl podle 10. verze mezinárodní klasifikace nemocí, kterou vytvořila Světová zdravotnická organizace.

Vyhodnocení";

$sum=$o[1]+$o[2]+$o[3]+$o[4]+$o[5]; //echo $sum;

if ($sum==0) echo "Nejedná se o závislost."; if ( ($sum==1) or ($sum==2) ) echo "Jste na hranici, je třeba důkladnější vyšetření."; if ($sum>2) echo "Pravděpodobně se jedná o závislost"; echo "
"; } ?>

Test

Dotazník závislosti
Všechny následující otázky se týkají období 12 měsíců. Vyberte tu z následujících odpovědí, která se nejvíc blíží skutečnosti, a zatrhněte ji. „Droga“ znamená i alkohol nebo marihuanu nebo kombinaci různých drog.

1. Cítil jste silnou touhu nebo nutkání užívat drogu?
Ne - Někdy – Často

2. Nedokázal jste se ve vztahu k droze ovládat? (Vzal jste si ji i tehdy, když to bylo nevhodné, nebo jste si vzal víc, než jste původně chtěl?)
Ne - Někdy – Často

3. Měl jste tělesné odvykací potíže („absťák“) po vysazení drogy nebo jste bral nějakou drogu nebo lék proto, abyste odvykací potíže zmírnil?
Ne - Někdy – Často

4. Zvyšoval jste dávku, abyste dosáhl účinku, původně vyvolaného nižší dávkou?
Ne - Někdy – Často

5. Zanedbával jste dobré záliby kvůli droze nebo jste potřeboval víc času k získání a k užívání drogy nebo k zotavení se z jejího účinku?
Ne - Někdy – Často

6. Pokračoval jste v užívání drogy přes škodlivé následky, o kterých jste věděl?
Ne - Někdy – Často
Autor: Iva Hédlová podle MUDr. Nešpora www.zdravi4u.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pondělí není zrovna vaším favorizovaným dnem, ale po pravdě řečeno se v něm uvidíte. Podaří se vám totiž všechno, na co sáhnete. Nespoléhejte se na druhé, ale výhradně sami na sebe. To…

Nejčtenější články

Doporučujeme