Jak jsem se zamiloval

16. 2. 2000
Potkal jsem dívku, byla krásná jak oblaka při letním západu slunce, její hlas zněl jako zpěv skřivanův a její moudrost dala by se přirovnat k moudrosti zkušené sovy. Prostě ideál, jaký jsem si představoval ve svých snech.

Jak jsem se zamiloval

To, že se člověk zamiluje je celkem normální, až na chronické případy, kdy zamilování není z psychického důvodu možné.
Potkal jsem dívku, byla krásná jak oblaka při letním západu slunce, její hlas zněl jako zpěv skřivanův a její moudrost dala by se přirovnat k moudrosti zkušené sovy.
Prostě ideál, jaký jsem si představoval ve svých snech. Vše by bylo v pořádku mé city k ní byly zcela upřímné a otevřené, jediný problém byl, že totéž se nedalo říci o ní. Byly jsme výborní přátelé a každý den si psaly přes mobilní telefon a já se cítil jako v sedmém nebi. Vše toto mi stačilo, ale asi po 9 měsících mého doufání a zoufání začal chtít něco co ona mi nemohla dát. Přátelství jsem chtěl vyměnit za lásku. Měl jsem pocit, že já dávám vše ji a ona mne nic a proto začaly zcela nepochopitelné výčitky z mé strany. V mé hlavě, která toužila po lásce se vykonstruoval pocit jakéhosi vztahu, který se stává pro mne samozřejmým, tudíž i strana druhá musí se podvolit mé vůli. To vedlo k nesčetným hádkám, výčitkám a vzájemnému porovnávání.
Jen bych podotkl, že ona byla asi o šest let starší a již si začala budovat kariéru, kdežto já student jsem svými myšlenkami kdesi mezi nebem a zemí s naprostým odporem k řádnému, šablonovitému životu plného sak, kravat a mě nic neříkajících čísel.
To bylo častým tématem našich sporů, začal jsem ji podsouvat svůj život a pomlouvat ten její, považuji to však nyní za jakési volání o pomoc, i když jsem svým jednáním mohl dosti ublížit.
Naše přátelství, které pro mne znamenalo samozřejmou a jedinou životní jistotu se rozpadlo. Asi dva měsíce jsem si neustále pokládal otázku "proč?".
Proč se to muselo stát? Co jsem udělal špatně? Atd.
Najednou mou hlavou proběhl blesk a já si uvědomil, že jsem pro ni byl jakýmsi kamenem, který ji jen táhl ke dnu a ona nevěděla, jak se ho zbavit. Kolikráte se vám může stát, že se stanete něčím kamenem a sami si to neuvědomíte.
Polil mne studený pot, když jsem si představil, jak se asi cítila v mé přítomnosti(mluvím o poslední etapě našeho vztahu). Představil jsem si jak těžké pro ni muselo být říci, už ne, neboň věděla, že mne tím zraní. A zranila mne. Měla to však říci dříve, protože člověk, tedy i já, když se tajně zamiluji, tak se to ta osoba stejně dozví a potom ten rozchod bolí, když dostává nějaké malé naděje.
Co z toho tedy plyne, pokud se do vás dámy i pánové někdo zamiluje, nelibujte si v tom, je to příjemné, když vás někdo obdivuje, ale ubližujete nejvíce jemu, potom se můžete divit jak může být ublíženo vám.

Autor:Jakub Ludvík

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Jste největší milovníci víkendu. Za žádnou cenu se proto nenechte přemluvit k nějaké brigádě či přivýdělku. Momentálně to nemáte zapotřebí a musíte si taky trochu odpočinout. Ono se to…

Nejčtenější články

Doporučujeme