Podívejte se, jak to vypadalo na letošní akci Back to spirit  Jan Samuel, Tomáš Všetečka, Karel Dlabač

Podívejte se, jak to vypadalo na letošní akci Back to spirit  Jan Samuel, Tomáš Všetečka, Karel Dlabač

Podívejte se, jak to vypadalo na letošní akci Back to spirit  Jan Samuel, Tomáš Všetečka, Karel Dlabač
Podívejte se, jak to vypadalo na letošní akci Back to spirit  Jan Samuel, Tomáš Všetečka, Karel Dlabač
Podívejte se, jak to vypadalo na letošní akci Back to spirit  Jan Samuel, Tomáš Všetečka, Karel Dlabač
Podívejte se, jak to vypadalo na letošní akci Back to spirit  Jan Samuel, Tomáš Všetečka, Karel Dlabač
35
Fotogalerie

Jak mít duši a tělo v rovnováze?

Jak uvést v soulad tělo a duši? Jak mezi nimi nastavit rovnováhu? To byly hlavní otázky, na které jsme společně s pozvanými odborníky hledali odpovědi na letošním semináři Mojí psychologie Back to Spirit, který se uskutečnil 14. května v pražském Mánesu.

Nejen o tom, jak jsou naše tělo a duše propojené, jsme se spolu se čtenářkami Mojí psychologie, mohli dovědět na květnovém semináři. Záběr přednášek byl mnohem širší. Podvečerním setkáním v Art Restaurantu Mánes provázela moderátorka Lucie Šilhánová, která na pódiu na úvod přivítala šéfredaktorku Mojí psychologie Báru Šťastnou a postupně také všechny přednášející odborníky i zástupce partnerů akce, kteří se postarali o doprovodný program.

Nepodceňujte kvalitu života

„Základem toho, abychom byli zdraví, je to, jak zacházíme se svou vlastní energií,“ zdůraznila první z přednášejících lékařka a psychosomatička Helena Máslová a upozornila na to, že zdraví a nemoc vychází vždy z našeho životního příběhu a je odrazem našeho životního stylu. Pro udržení zdraví je podle ní důležité mít vnitřní soucit se sebou samým a pěstovat umění odpustit si. Své vystoupení uzavřela sympatickým poselstvím: „Snažte se být k sobě laskaví. Stačí dělat věci dobře, nemusíte být ve všem naprosto stoprocentní.“

Mrkněte na videu, jaká byla atmosféra na akci:

Bolest může být skrytá

Po vystoupení Heleny Máslové se pódia zmocnila hned dvojice přednášejících a navíc mužská. Fyzioterapeut a psychosomatik Tomáš Rychnovský a psycholog a psychoterapeut Milan Studnička, kteří společně pořádají mimo jiné také speciální semináře MYSL a TĚLO, na nichž předávají zkušenosti, jak předcházet či se zbavit bolesti v těle, jak najít rovnováhu mysli a být v životní pohodě. „Stává se, že prapůvodem bolesti v těle bývá mysl,“ uvedl na začátek svého vystoupení Tomáš Rychnovský, který se zaměřil zejména na vysvětlení role dechu ve stabilitě a tvaru páteře a na to, jak lze jejím bolestem předcházet.

Jeho kolega Milan Studnička sklidil velký úspěch se svými postřehy z praxe, které se týkaly hlavně vztahů mezi rodiči a dětmi a odlišných stylů výchovy holčiček a kluků. „Chlapci v sobě mají rivalitu a soutěživost, chtít od nich, aby v raném dětství spolupracovali s druhými dětmi, je téměř nemožné. Matky se často snaží, aby se jejich kluci chovali jako holky, ale to nejde,“ dodal na závěr s tím, že je tak zcela přirozené a normální, že kluci jdou a mlátí se klackem po hlavě.

Vztahy jako příležitost

Seminář pokračoval vystoupením psychologa a terapeuta Michala Petra, který se ve své přednášce zabýval okamžiky, kdy se člověk ocitá v krizi a nastínil způsoby, jak je možné tyto krizové momenty v životě překonat. „Nejvíc na sebe narážíme v partnerských a rodičovských vztazích, ale je dobré uvědomit si, že to jsou právě ty největší příležitosti k seberozvoji,“ upozornil na potenciál častokrát nelehkého soužití, které je doprovázeno řadou nedorozumění.

Dokument jako odraz reality

Seminář uzavíralo vystoupení dokumentaristky Šárky Maixnerové, která v minulosti patřila také k jedněm z autorek, jejíž texty jste mohli číst na stránkách Mojí psychologie. Je také autorkou dokumentu, který odkryl podvodné praktiky v terapeutickém institutu AKTIP. Publiku se pokusila odhalit, v čem spočívá práce dokumentaristy a kde leží hranice mezi pravdou a příběhem a jakými prostředky se lze dobrat podstaty sdělení. „Když pracujeme s lidmi, je důležité si uvědomit, že každý má svůj pohled na svět,“ upozornila posluchače na skutečnost, na kterou někdy tak rádi zapomínáme i ve svých běžných každodenních životech. Závěr programu by se neobešel bez slavnostního křtu nového speciálu Mojí psychologie s názvem „Váš nový život“, kterého se ujala ve spolupráci s šéfredaktorkou Bárou Šťastnou právě Šárka Maixnerová.

Plus program

Seminář doprovázel také program partnerů, bez kterých by se celá akce nemohla uskutečnit. Návštěvnice měly příležitost navštívit například stánky kosmetiky značky VICHY a poradit se s péčí o pokožku a líčením. V zákulisí se též ochutnával korejský ženšenový čaj KOMBE, ukazovaly se masážní a wellness procedury u stánku China Care a hotelu Memories či se předváděly ekoprodukty značky FeelEco.

KDO BYLI PARTNEŘI SEMINÁŘE BACK TO SPIRIT?

Uskutečnění semináře a setkání s našimi čtenářkami by nebylo možné bez našich inzertních partnerů: VICHY, Kombe, FeelEco, Memories – wellness & spa boutique hotel, Brainway Inc., Morellato a China Care. Značky Kombe a Morellato poskytly dárky pro všechny příchozí.

Všem našim partnerů děkujeme!

Na více fotografií z celé akce se podívejte do galerie v úvodu článku.

 

Doporučujeme

Články odjinud