Jak mít skvělou kondici, i když nemáte čas: Zkuste pravidlo 5x30. Co to je?

7. 1. 2021
Jak mít skvělou kondici, i když nemáte čas: Zkuste pravidlo 5x30. Co to je?
Nestíháte se hýbat? Z práce běžíte na nákup, doma uděláte úkoly s dětmi a vrhnete se na domácnost… Anebo teď v době lockdownu vaříte, děláte s dětmi školu a pak do noci pracujete do práce? Tady je návod, jak se dostat znovu do kondice, i když to na první pohled vypadá, že byste mohla sportovat jedině na úkor spánku.

Začněte chodit

„Zcela zásadní je dobrý plán a pevná vůle. Pro začátek stačí každodenní procházka rychlou chůzí, což je vůbec nejzdravější cvičení. Pro dlouhodobé zdraví i krásu fyzickou i duševní bychom měli všichni vést „čiperný“ život,“ říká Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz s tím, že ozdravný systém nastartujete rychle díky minimálně deseti tisícům kroků denně.

Nejjednodušší návod na to, jak se dostat rychle do formy, je pravidlo pěti třicetiminutovek týdně – tolikrát bychom se totiž měli hýbat podle Světové zdravotnické organizace. Ideálně pravidelnou chůzi doplňte další sportovní aktivitou, která vás baví – plaváním, jízdou na kole, volejbalem s kamarády nebo třeba jógou. V této době skvěle fungují i videa, podle kterých můžete cvičit doma − jen si ohlídejte, aby byla ze seriózního webu, abyste si cviky neublížili. Ne všichni můžeme začít hned posilovat jako vrcholoví sportovci. 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Vcházíte do posledního lednového týdne a je vám to docela líto, protože se vám nebývale dařilo. Pracovní a finanční sféra jdou ruku v ruce s úspěchem a vy si to patřičně užíváte. Nejraději…

Nejčtenější články

Doporučujeme