Jak moc se vaše prsa změní s věkem? Tohle se s nimi děje ve 20, 30 a ve 40!

18. 11. 2021
Spousta žen řeší s ubývajícími roky vrásky na obličeji nebo šediny ve vlasech. Ke změnám dochází ale i jinde na těle a například prsa procházejí změnami dost razantními. A nemyslíme tím jen to, že podléhají gravitaci. Víte, co se děje s vašimi prsy ve dvaceti, třiceti nebo čtyřiceti? Tohle si dobře zapamatujte!

Když vám je 20…

Na jedné straně můžete jásat, protože v tomto věku jsou prsa ještě dostatečně pevná a elastická. Ovšem na druhé straně mohou prsa kolem dvacítky procházet řadou změn. Jak říká Lisa Jacobsová, chiruržka z Johns Hopkins Medicine, mohou za to hormonální výkyvy. „Mění se tvar postavy i váha, hodně žen se snaží hubnout nebo dojde k otěhotnění.“ Většinou se ženám prsa více zakulatí. Objevit se můžou taky hrbolky a bulky. Jde obvykle o nezhoubné útvary, které jsou v tomto věku celkem běžné. „Mohou za to mimo jiné menstruační cykly, kdy dochází ke kolísání hormonů,“ říká lékařka. To může způsobit, že se na prsou objeví oteklé bulky, které bývají naprosto normální. Pokud cítíte bulku, která bolí, jde pravděpodobně o fibrocystickou změnu, tedy ne o příznak rakoviny. Zhoubné nádory obvykle nebolí. Přesto se tím nenechte uklidnit a vždy, když si něco na prsou nahmatáte, jděte okamžitě!, opravdu okamžitě k lékaři.

Umíte si správně vybrat podprsenku? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

V tomto období je pro vás na prvním místě kariérní růst, na němž usilovně pracujete. Zatím nejste v nejlepší formě, ale to se koncem týdne změní. Prozatím si nechejte své chytlavé nápady…