Jak muži říkají Miluji tě? Slova jsou vedlejší, soustřeďte se na gesta a činy

23. 11. 2021
Někdy se ženám může zdát, že jim jejich partner už opravdu dlouho nevyznal lásku. Možná mu ale jen nerozumí, muži málokdy říkají miluju tě, ale svou lásku říkají často jiným jazykem. Jak?

Rozdílná pohlaví

Ženy a muži jsou zkrátka jiní, tělem i duší. Způsob komunikace mužů bývá přímočařejší, obvykle stručnější – rádi jdou přímo k věci. Je kupříkladu prokázané, že zatímco muž lépe zaměřuje zdroj zvuku, žena lépe slyší vysoké zvukové frekvence, například dětský pláč. Ženy také více vnímají emocionální podtext lidské řeči – jsou obvykle citlivější na to, jakým tónem se s nimi mluví, a lépe poznají lež. Ženy na rozdíl od mnoha mužů mohou současně mluvit i poslouchat, což je důsledek lepšího propojení obou hemisfér a oblastí řeči a sluchu. Není tedy žádným divem, že muži a ženy vyjadřují i svou lásku jinak – ne hůře, ne lépe, zkrátka jinak.

Je pro vztah důležitá tolerance? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Až doposud jste neměli štěstí v lásce, ale tomu je teď konec. Jen nesmíte sedět doma, musíte se vydat mezi lidi. Na jakékoliv společenské akci se blýsknete a upoutáte na sebe pozornost.…