Jak na jeho bývalou?

26. 4. 2001
Jak na jeho bývalou?
Když se můj současný přítel, se kterým půl roku bydlím, rozváděl, měli jeho kluci 6 a 4 roky. Přítel je mívá na základě dohody s bývalou manželkou 1x za 14 dní na víkend, o prázdninách 3 týdny. Takto to funguje 6 let a 6 let trvají problémy s jeho bývalou.

Jak na jeho bývalou?

Když se můj současný přítel, se kterým půl roku bydlím, rozváděl, měli jeho kluci 6 a 4 roky. Přítel je mívá na základě
dohody s bývalou manželkou 1x za 14 dní na víkend, o prázdninách 3 týdny. Takto to funguje 6 let a 6 let trvají problémy s jeho bývalou. Přesto, že důvodem rozvodu byla ona a její nevěra, ze které se narodilo její třetí dítě, s otcem toho dítěte už nežije, bil ji, teď má nového přítele, ten ale odmítá do všeho, co se týče dětí jakkoliv zasahovat. Pokaždé, když se něco stane, a nejen s jeho dětmi, ale i s tím třetím, je můj přítel první, kterému volá, a od kterého chce pomoct, aň už to je návštěva lékaře, chození na třídní schůzky, nebo hlídání mimo termín, protože ona má něco "důležitého". Samozřejmě jí nestačí alimenty a tak neustále chce zaplatit různé další výdaje. Nechává se od něj doučovat, tisknout si skripta, obstarávat větší nákupy apod. Můj přítel je ten typický dobrák a ona hysterka, takže on raději, než by se s ní hádal, tak ji vyhoví, ona mu totiž hrozí, že mu zakáže styk s dětmi, což už taky zkoušela. Je to ten nejobětavější otec, kterého znám, klukům se věnuje, jak jen může (na rozdíl od jejich mámy) a přesto ho ona už několikrát v návalu hysterie označila za toho nejhoršího na světě a klukům vykládá, že mají nejhoršího tatínka, že např. na tábor nepojedou, protože si to tatínek nepřeje, přitom je to tak, že jí je málo, když jí na tábor přispěje "jen" polovinou, kdyby zaplatil všechno, tak pojedou a ona bude ta hodná maminka, která jim to zařídila - alespoň před kluky. 

A přítelovi rodiče jsou taky nešňastní, protože jim úplně odřízla kluky, až v poslední době polevila, přitom ten starší je na babičku dost fixovaný, dobře si spolu rozumí a vychází spolu. Ten starší je teď v pubertě a tak začaly neshody s jeho mámou, a dokonce už několikrát nás prosil, aň si ho vezmeme k sobě, nebo aň si ho vezme babička s dědou, že už si přece může vybrat, u kterého z rodičů chce být. A všichni - prarodiče i přítel se chovají tak, aby jeho bývalou nenaštvali, aby jim náhodou nezakázala se s dětmi vídat, takže jí všechno zaplatí, ve všem vyhoví, jen aň zase o víkendu pošle kluky a nenechá si je. A ona to moc dobře ví, tak se podle toho chová. 

Dá se vůbec s takovým člověkem něco dělat? Jak se bránit takovému vydírání? Jak zabránit, aby děti byly zneužívány k nekalým cílům? A co dělat, abychom přitom o kluky nepřišli? Máte někdo s tímhle nějaké zkušenosti? Uvítám i názory maminek, které dávají své děti bývalým manželům a jejich novým přítelkyním, jaké mají pocity z toho, že jejich dítě vychovává i jiná žena? Třeba snáz pochopím její myšlenkové pochody a pocity. Chci podotknout, že kluky mám oba moc ráda a oni mě taky, mě by nevadilo s nimi bydlet, ale vlastníme jen garsonku, tak by jsme se tam ani nevlezli.

Autor: čtenářka Carol

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nemáte náladu někoho kritizovat, a proto se ani nechcete pouštět do debat, které by mohly skončit hádkou. Nechce si svůj názor pro sebe, budete mít klid. S nadřízeným jste nyní jedna ruka,…

Nejčtenější články

Doporučujeme