Jak na nás působí vůně

24. 1. 2020 Prezentace klienta
Jak na nás působí vůně
Nejsou vidět, a přesto jsou neustále kolem nás. Vůně a pachy nás doprovázejí každým dnem a hrají nezanedbatelnou roli v celé řadě věcí. Věděli jste třeba, že nám mohou zlepšit náladu nebo přivolat klidně i dávné vzpomínky?

Mnoho studií dokazuje, že náš čich je mnohem mocnější smysl, než by se mohlo zdát. Zatímco naše oči dokáží rozpoznat zhruba deset milionů barev, náš nos je mnohem ostřejší - dokáže rozeznat až stovky milionů nejrůznějších pachů a vůní.

Vůně je také mocná čarodějka. I když si to neuvědomujeme, hraje významnou roli při vytváření prvního dojmu a také při výběru partnera. Ten pravý nebo pravá nám zkrátka musí vonět a to doslova. Správné aroma v nás také dokáže probudit i dávno zašlé vzpomínky. Závan čerstvě rozkvetlých třešní nám připomene jaro i v nejtužší zimě, stejně jako nám čerstvě upečené koláče a jejich vůně připomenou prázdniny u babičky na chalupě. A právě takové vzpomínky nám mohou výrazně vylepšit den.

Je tedy přirozené, že se chceme obklopovat hezkými vůněmi a často neváháme investovat nemalé peníze do vonných svíček, osvěžovačů vzduchu nebo v případě seznamování do exkluzivní voňavky. Nemusíme ale hned sahat po drahých parfémech. Dobrou náladu v nás někdy může vyvolat i docela obyčejná vůně. Třeba svěží vůně šířící se z právě pověšeného prádla.

Klepněte pro větší obrázek

Dlouhotrvající vůně a svěžest

Vůni aviváže z prádla obvykle cítíme jen ve chvíli, kdy jej ještě mokré vyndáváme z pračky a potom až když si ho oblečeme. Přitom právě vůně čistoty a svěžesti je příjemnou odměnou za to, že se dobře staráme o své oblečení a měli bychom si jí tedy užívat podstatně déle.

To je nyní možné se zatím nejlepším složením aviváže Lenor s technologií Best Freshness. Díky jeho zdokonalené struktuře a pomalejšímu uvolňování vůně si můžete užívat krásnou vůni a svěžest déle než kdykoliv předtím až po dobu jednoho týdne. Bude vás provázet od chvíle, kdy vyndáte ještě mokré prádlo z pračky až do momentu, kdy si ho obléknete.

 

Horoskopy

Vaší největší oporou jsou stále kamarádi a rovněž děti. S nimi zažíváte překrásné chvíle a vidíte před sebou živoucí důvod, proč bojovat o své místo na výsluní. Nadřízený vám dává stále…

Nejčtenější články

Doporučujeme