Jak na perfektní culík: Takto budete mít účes jako od kadeřníka! | Foto: iStock

Foto: iStock

Jak na perfektní culík: Takto budete mít účes jako od kadeřníka!

Když se řekne culík, možná se vám vybaví školní léta a tahavá gumička, kterou vám maminka spoutala neposedné kadeře tak, že vás z toho bolela hlava. Pravdou ale je, že v podstatě obyčejný culík povýšil ze školního účesu na trendy záležitost a obstojíte s ním i na společenské akci. Jak ho ale učesat, aby byl dokonale hladký a vydržel celý večer?

První krok: Příprava

Než se pustíte do samotného účesu, připravte si k ruce tužidlo, gel nebo vosk a také fixační lak na vlasy. Dále se neobejdete bez hřebenu a pevné gumičky. A pro dokonalý finiš si nachystejte také žehličku, kterou pak můžete culík buď narovnat, nebo naopak natočit.

Jak zamaskovat odrosty? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Druhý krok: Česání

Perfektního culíku nikdy nedocílíte pomocí jednořadého hřebenu, ideální je plochý kartáč. Předkloňte se hlavou dolů a vlasy důkladně pročešte, pak do nich naneste tužidlo, aby byly poddajnější, a znovu je důkladně pročešte.

Pokračování 3 / 5

Třetí krok: Zagumičkujte

Záleží na vás, jestli se vám culík bude líp dělat v předklonu, nebo normálně. Sčešte kartáčem postupně všechny vlasy na místo, kde chcete culík mít. Záleží jen na vás, jestli ho ukotvíte dole nad týlem, ve středu hlavy, nebo nahoře na temeni. Nosí se všechny možné varianty. Pak už jen stačí ho pevně zagumičkovat.

Pokračování 4 / 5

Čtvrtý krok: Fixace

Teď přichází na řadu fixace, díky které vám culík vydrží klidně celý večer v perfektním stavu. Důkladně ho zafixujte lakem na vlasy. Nemusíte s ním šetřit, ale dejte si pozor, ať se vám z vlasů nestane nevzhledná „helma“. Pak si ještě naneste na prsty tenkou vrstvu vosku nebo gelu a ukočírujte tenoučké pramínky jemných vlasů, které mají tendenci odstávat.

Pokračování 5 / 5

Pátý krok: Závěrečný styling

Teď už si můžete s culíkem jakkoliv pohrát. Zkuste třeba jeden tenký pramínek zaplést do copu a omotat ho kolem gumičky. Nebo délky vlasů navlňte a gumičku omotejte ozdobnou stuhou. Skvěle budou vypadat také různé sponky, které můžete přicvaknout pod gumičku nebo nad uši.

Doporučujeme

Články odjinud