Jak na pěstěné ruce a perfektní nehty? Známe spoustu tipů!

25. 3. 2015
Dokonalé upravené ruce, by měly být vizitkou každé ženy. Už na první pohled se dá poznat, jak moc času jim věnujete. Podívali jsme se na kloub tomu, jak se o ně starat doma a jak zařídit, aby vám manikúra vydržela alespoň týden!

Taky nemáte čas, chuť nebo prostředky vysedávat každý týden v salónu krásy a nechávat se opečovávat, ale zároveň si na perfektním vzhledu zakládáte? Máme pro vás několik užitečných tipů, jak na domácí manikúru.

Naše ruce jsou denně vystaveny neuvěřitelné zátěži. Jen si představte, kolikrát si je myjeme, kolik tašek odnosíme, jak často snášejí extrémní změny teplot. Všechny tyto faktory zanechávají stopy a napravovat škody je vždy pracnější, než se jim pokusit předejít.

Nejdůležitější je hydratace – je to už ohrané a slyšíme tuto radu ze všech stran, ale je to opravdu základ. Vezměte si za pravidlo mít krém na ruce v kabelce, u umyvadla, na pracovním stole i v autě. Nevymlouvejte se na to, že nemůžete snést pocit mastnoty, protože na trhu je dnes tak velký výběr produktů, že si vybere každý. Najdete krémy velmi hutné i s velmi jemnou konzistenci, která se rychle vsákne.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dalším bodem je ochrana. Chraňte ruce, jak jen to jde! Největším pomocníkem v tom vám budou rukavice. Ty gumové noste při všech domácích činnostech. Zvyknete si rychle a vaše ruce vám budou děkovat celý zbytek života. Předejdete totiž styku se všemi chemickými látkami i vodou a tím pomůžete zastavit předčasné stárnutí kůže. Rukavice na ven nás zas ochrání před chladem a omrzlinám. Což samozřejmě nikomu také neprospívá.

Je čas na úpravu! Na domácí manikúře není nic těžkého a ani netrvá dlouho. Ze všeho nejdřív si udělejte teplou lázeň, kam můžete přidat mořskou sůl nebo nejrůznější přírodní oleje. Ponořte do ní ruce na pět až deset minut a nechte je odpočinout. Když už je kůže vláčná a poddajná, speciálními dřívky jemně zatlačte kůžičku kolem nehtového lůžka - pro své vlastní dobro se vzdejte odstřihávání kůžiček. Můžete se ošklivě poranit, zanést bakterie a stejně to nevypadá dobře. Na změkčení extra zatvrdlých částí použijte speciální olejíčky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pokud neplánujete následnou úpravu nehtů, můžete je ošetřit citronovou šťávou, olejíčky nebo výživnými roztoky. Hned na to ale nehty nelakujte. Nevstřebaly by se všechny prospěšné látky a ani lak by se nezachytil dobře. Bude lepší když je necháte v klidu odpočívat minimálně dvě hodiny, nebo nejlépe přes noc, kdy je velmi užitečné použít i bavlněné rukavice na spaní.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Posledním krokem k dokonalosti je lakování. Z módy už vyšly (nebo vlastně nikdy trendy ani nebyly) tlusté a dlouhé „gelovky“ s nánosem třpytek a kamínků nebo s prapodivnými ornamenty. Pokud je vám budou doporučovat v nějakém salónu, v žádném případě se nenechte zlákat. Kratší jednoduše zapilované nehty vypadají mnohem upraveněji a jsou stylovější. Doma si ale můžete bez problému udělat gelové nehty sama. Například se sadou na od Sally Hansen, kde v základním balíčku najdete i LED lampu a přesný návod.

Klepněte pro větší obrázek

Další alternativou jsou laky, které už nemusíte „vytvrzovat“ v lampě, ale slibují efekt a výdrž gelových nehtů. Je to revoluce v lakování. Řada Miracle od Sally Hansen nabízí širokou škálu speciálních barevných laků, na které stačí nanést vrchní Miracle Gel Top Coat. S podobnou novinkou přichází na jaře i essence. Laky gel nail se musí použít v kombinaci s podkladovým a krycím lakem. Správný postup zajistí prodlouženou trvanlivost, intenzivnější lesk a ochranu barvy. V květnu představí i značka ORLY novou kolekci laků EPIX s benefity gel laku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pokud naopak ráda střídáte barvy často, doporučujeme vyzkoušet tyto výrazné barvy na jaro.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslední fáze září bude přínosná a plná nových výzev. Blýsknete se v práci i při navazování nového milostného vztahu. Přechodové období je jako stvořené pro cestování, profesní nasazení,…