Jak na sexuální obtěžování po telefonu?

11. 10. 2002
Jak na sexuální obtěžování po telefonu?
Hodně žen už poznalo na vlastní kůži sexuální obtěžování po telefonu. Dotyčný pachatel většinou do sluchátka sténá, dělá sexuální narážky a někdy jen dlouhé minuty do telefonu mlčí.

V pěti procentech prý dokonce i vyhrožuje násilím, nebo se pokouší volanou nějak vydírat. Mnohem častěji se však snaží zatáhnout nějak ženu do hovoru, třeba tak, že předstírá, že se odněkud znají. Svého cíle zpravidla tito devianti dosáhnou v okamžiku, pokud jejich oběť nějak reaguje.

Ať už se pachatelem nechá vtáhnout do jakékoliv konverzace, rozčílí se nebo nějakým způsobem projeví strach. Pak ovšem hrozí, že bude volat opakovaně. Psychologové v takové situaci ženám radí zvolit metodu, která jim nejlépe vyhovuje. Od konfrontace po položení sluchátka. Volat na policii zpravidla situaci neřeší. Pouze pokud pachatel vyhrožuje násilím, neměly by to brát na lehkou váhu, i když své hrozby uskutečňuje pouze výjimečně. Nejjednodušší a nejúčinnější zbraní však zůstává - rychle zavěsit. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Konec týdne se blíží rychlostí blesku. Strašně to utíká a vy máte pocit, že jste toho ještě tolik nestihli. Uvědomujete si mnoho věcí. Především sílu lásky a oporu partnera, bez toho byste…

Nejčtenější články

Doporučujeme