Jak nemít rozpraskané ruce, když si je musíme pořád mýt kvůli epidemii?

29. 3. 2020
Jak nemít rozpraskané ruce, když si je musíme pořád mýt kvůli epidemii?
Pečlivé mytí rukou je v době epidemie koronaviru jedním ze základních prostředků, jak se před nemocí chránit. Zároveň ale časté máčení v horké vodě způsobuje vysychání kůže. Například používání savých ručníků místo sušáků a hrubých látkových ručníků zabraňuje oděrkám. Co dalšího můžete udělat?

Vysušená kůže praská

Po vypuknutí koronavirové epidemie, která způsobuje nemoc COVID-19, v podstatě všichni neustále vybízí k častému a důkladnému mytí rukou. „Ať už se jedná o rozšiřující se koronavirovou pandemii, nebo v podstatě jakoukoliv jinou chřipkovou epidemii či šíření nachlazení, je mytí rukou jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zabránit přenosu infekcí. Bohužel však mýdla a mytí samotné zároveň poškozují mikrobiální flóru, která na našich rukou působí jako ochrana,“ vysvětluje profesor dermatologie Adam Friedman. Podobné je to i s neustálým používáním dezinfekce.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Za červencovými povinnostmi zamkněte dveře a absolutně nebilancujte. K pracovním povinnostem se po směně nevracejte a orientujte se na zábavu. V rodinném kruhu vám bude nejlépe, protože…