Jak netrpět při menstruaci, ale naopak ji využít ve svůj prospěch

1. 2. 2022
Menstruaci můžeme vnímat nejen jako otravnou nutnost, ale také jako zajímavou příležitost, jak pravidelně dobíjet baterky, bilancovat, jak se „zastavit“, vydechnout si i nahlédnout do svého nitra.

Menstruační chýše

V mnoha kulturách a kmenových společenstvích byla menstruace považována za magickou, záhadnou, tabu, ale třeba i nečistou. Ženy byly během periody vyčleňovány z běžného života, mnohdy i za hranice vesnice či osady – což bývalo dvojsečné. Pokud se v „menstruační chýši“ či stanu ocitly samy, mohlo jít zvláště u velmi mladých dívek o dosti smutné a náročné dny. To se ale stávalo málokdy! V malých komunitách totiž často docházelo k tzv. menstruační synchronii, ženy menstruovaly v podobný čas. A tak se nejeden „červený stan“ pravidelně měnil v jakousi dámskou klubovnu – v místo odpočinku, zklidnění i sdílení věcí, o nichž se s muži nemluví. Nebylo by báječné si tuto zklidňující energii na pár dní podržet i v dnešní zrychlené době? Jak tohoto období využít?

Jak je to s menstruací a muži? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Užívejte si života a jen nepracujte. Zkuste se více uvolnit a dopřát si něco výjimečného. Když vyrazíte do společnosti, budete nepřehlédnutelní. Začnete přitahovat lidi, kteří jsou úspěšní…