Jak netrpět při menstruaci, ale naopak ji využít ve svůj prospěch

1. 2. 2022
Foto: iStock
Jak netrpět při menstruaci, ale naopak ji využít ve svůj prospěch | Foto: iStock
Menstruaci můžeme vnímat nejen jako otravnou nutnost, ale také jako zajímavou příležitost, jak pravidelně dobíjet baterky, bilancovat, jak se „zastavit“, vydechnout si i nahlédnout do svého nitra.

Menstruační chýše

V mnoha kulturách a kmenových společenstvích byla menstruace považována za magickou, záhadnou, tabu, ale třeba i nečistou. Ženy byly během periody vyčleňovány z běžného života, mnohdy i za hranice vesnice či osady – což bývalo dvojsečné. Pokud se v „menstruační chýši“ či stanu ocitly samy, mohlo jít zvláště u velmi mladých dívek o dosti smutné a náročné dny. To se ale stávalo málokdy! V malých komunitách totiž často docházelo k tzv. menstruační synchronii, ženy menstruovaly v podobný čas. A tak se nejeden „červený stan“ pravidelně měnil v jakousi dámskou klubovnu – v místo odpočinku, zklidnění i sdílení věcí, o nichž se s muži nemluví. Nebylo by báječné si tuto zklidňující energii na pár dní podržet i v dnešní zrychlené době? Jak tohoto období využít?

Jak je to s menstruací a muži? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Úplněk ve Štíru vám přinese dobrou náladu, a proto se proderete k úspěchu. Nemusíte pro to ani nic moc dělat. Stačí, když budete samy sebou a otevřete si cestu ke spokojenosti. Není radno…