Jak oddálit demenci nebo se jí dokonce vyhnout? Tyhle banální triky pomohou

29. 11. 2018
Jak oddálit demenci nebo se jí dokonce vyhnout? Tyhle banální triky pomohou
Stařecká demence nebo Alzheimerova choroba jsou doslova noční můrou. Jen v České republice se léčí s touhle nemocí skoro dvě stě tisíc osob! A počet bude podle odborníků narůstat. Nejhorší je, že se nemoc stále nedá vyléčit. Co můžete udělat pro to, abyste ochránili svůj mozek před ztrátou paměti? Tyhle tři snadné kroky praktikujte každý den a svému mozku prospějete!

Zůstaňte fyzicky aktivní

Mnohé výzkumy naznačují, že fyzická aktivita není dobrá jen pro tělo, ale i pro mozek. Kromě prevence mrtvice a zdravého srdce a cév může pravidelné dvacetiminutové cvičení denně zvýšit vznik nových neuronových a synaptických spojení v mozku, zejména v části zvané hipokampus. Ta je zodpovědná za učení a paměť. Bývá to taky jedna z prvních částí v mozku, která bývá při Alzheimerově chorobě a jiných formách demence poškozená.

Studie také ukázaly, že cvičení hraje významnou roli při snižování beta-amyloidních proteinů v mozku, které při nadměrném hromadění způsobují demenci. Neurolog Mark Albers doporučuje chůzi, běh, plavání a také silový trénink.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Merkur je v nepříjemném spojení s Plutem, a proto nejste ve svojí kůži. Po vyčerpávajícím konci června jste plni beznaděje a únavy. Neměli byste se však deptat, jinak se vám přitíží.…