Jak oživit létem zničené vlasy: Hydratujte a zapomeňte na culíky

Jak oživit létem zničené vlasy: Hydratujte a zapomeňte na culíky

Ano, je načase napravit škody, které na vaší kráse napáchaly léto a horké slunce. Poničené a vysušené bývají zejména vlasy a potřebují zregenerovat. Jak toho docílit?

Dopřejte si masky

Ať už vlasy budete hýčkat domácími nebo kupovanými maskami, rozhodně to dělejte alespoň jednou týdně. Po létě potřebují dostatek živin, aby se vzpamatovaly, a právě díky maskám je mohou získat. Pokud nevíte, jakou masku si vyrobit nebo koupit, poraďte se se svým kadeřníkem, případně si nechte profesionální masku udělat přímo od něj. A když bude nejhůř, zachrání vás obyčejný kokosový olej!

Jak funguje maska z jedlé sody? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Zastřihněte konečky

Vlasy v létě dostaly pořádně zabrat a jistě i o kus povyrostly. Každopádně jsou vysušené od slunce a chlorované či slané vody, takže je vysoká pravděpodobnost, že máte roztřepené konečky, které působí nevzhledně. Neznamená to samozřejmě, že musíte zkrátit vlasy o deset centimetrů, ale aspoň o centimetr si je zastřihnout nechte. Uleví se jim a budou vypadat zdravěji.

Pokračování 3 / 5

Konec procedurám

Letní slunce vám jistě zajistilo přírodní zesvětlení vlasů, a tak není nutné běžet hned za každou cenu ke kadeřníkovi, aby vám kadeře odbarvil. Tato procedura totiž vlasy ničí a po letním náporu jim rozhodně neprospěje stejně tak jako trvalá. Snažte se také vyhnout žehlení vlasů, ani to není pro jejich zdraví prospěšné.

Pokračování 4 / 5

Hydratujte

Hlavní problém pro vlasy po létě je, že ztratily vodu, proto je důležité pečovat o ně pomocí hydratačních přípravků. Pořiďte si hydratační šampon i kondicionér a vlasy rozčesávejte ještě ve sprše, kde je poničíte nejméně. Výživu jim můžete dodat i pomocí olejů na vlasy.

Pokračování 5 / 5

Zabraňte lámání

Horkem a sluncem poničené vlasy jsou náchylnější nejen k třepení, ale také k lámání. Nepřítelem číslo jedna jsou pak gumičky do vlasů a kštice stažená do culíku či drdolu. Neobejdete-li se bez culíku, snažte se alespoň střídat místa na hlavě, kde ho vytvoříte. Stejně tak si dejte pozor při výběru gumiček. Používejte ty silikonové spirálové, do kterých se vlasy zamotávají nejméně, a nebudou se tak lámat a trhat. Nechoďte ani spát s mokrými vlasy, protože právě to vede k jejich lámavosti.

Doporučujeme

Články odjinud