Jak pečovat o pleť na podzim: Triky pro suchou i mastnou pokožku | Foto: iStock

Foto: iStock

Jak pečovat o pleť na podzim: Triky pro suchou i mastnou pokožku

I když většina z nás miluje léto a opalování, pravda je, že pokožka dostane pořádně zabrat. Sluneční záření, chlorovaná a slaná voda, to vše se na ní podepíše. Je proto potřeba ji dát po létě dohromady a navíc ji připravit na nadcházející chladné dny, aby vypadala stále svěže. Jak na to?

Doplnění kolagenu

Blahodárné sluneční záření, díky kterému jsme si dopřáli i dávku důležitého vitamínu D, připravilo pokožku o slušnou dávku kolagenu. Jde o protein, který představuje základní stavební materiál pro naše podpůrné tkáně. Sluneční paprsky spolu s dalšími vlivy prostředí a stárnutím přispívají k jeho poškození až rozkladu. Situaci můžete zlepšit používáním sér a krémů s obsahem kolagenu, který můžete do těla dostat například i pomocí vitamínů a také některých potravin. Do podzimního a zimního jídelníčku je třeba zařadit lněná semínka, mořské ryby či mořské řasy.

Jak omladit pleť cvičením? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Hydratační kosmetika na bázi oleje

Hydrataci a ochranu pokožky zvenku zajistí kvalitní hydratační krém. Chladnější dny si vyžadují kosmetiku na bázi oleje. Na pokožce vytváří ochranný film, který v ní udržuje vlhkost. Vhodný je kokosový, mandlový nebo avokádový olej, ideálně v bio kvalitě a ve vysoké koncentraci.

Pokračování 3 / 6

Pozor na škodlivé přechody

Pleti velmi škodí přechody z chladného, vlhkého prostředí, které je na podzim a v zimě venku, do teplého, občas přetopeného a obzvláště suchého interiéru. Aby šoky mezi prostředími nebyly tak zásadní, je dobré v zimě zvlhčovat interiéry. Pomohou zvlhčovače vzduchu nebo alespoň mokré ručníky na radiátorech.

Pokračování 4 / 6

Horká voda není pomocník

Přestože nás v zimě láká dát si horkou sprchu nebo vanu, není dobré to přehánět s teplotou vody. Chce to buď vodu s nižší teplotou, nebo jen krátké horké sprchy. V opačném případě hrozí, že pokožka bude šupinatá a může svědit. Něco jiného je dopřát si dvakrát týdně regenerační pobyt v termální vodě. To se v zimě doporučuje. Samozřejmě je pleť po něm třeba opláchnout čistou vodou a pokožku celého těla ošetřit kvalitním hydratačním olejem.

Pokračování 5 / 6

Speciální čištění

Na podzim a v zimě se mění i rituály čištění pleti. Je dobré přejít na krémový odličovač a tonikum vyměnit za jemnou hydratační mlhu. Peeling je stále fajn, důležité ale je, aby byl jemný. V tomto ročním období je také vhodný čas na chemický peeling.

Pokračování 6 / 6

Zvláštní pozornost pro rty

Nejjemnější kůže na obličeji není na očích, ale na rtech. Právě na nich se okamžitě projeví nedostatek tekutin, ale také vliv větru, vlhkosti nebo zimy. O rty je třeba se speciálně starat. Zaslouží si hýčkání balzámem v bio kvalitě, vyrobeným z kokosového oleje, včelího vosku nebo panenského mandlového oleje.

Doporučujeme

Články odjinud