Jak pečovat o pleť na podzim: Triky pro suchou i mastnou pokožku

19. 9. 2022
I když většina z nás miluje léto a opalování, pravdou je, že pokožka dostane pořádně zabrat. Sluneční záření, chlorovaná a slaná voda, to vše se na ní podepíše. Je proto potřeba ji dát po létě dohromady a navíc ji připravit na nadcházející chladné dny, aby vypadala stále svěže. Jak na to?

Doplnění kolagenu

Blahodárné sluneční záření, díky kterému jsme si dopřáli i dávku důležitého vitamínu D, připravilo pokožku o slušnou dávku kolagenu. Jedná se o protein, který představuje základní stavební materiál pro naše podpůrné tkáně. Sluneční paprsky spolu s dalšími vlivy prostředí a stárnutím přispívají k jeho poškození až rozkladu. Situaci můžete zlepšit používáním sér a krémů s obsahem kolagenu, který můžete do těla dostat například i pomocí vitamínů a také některých potravin. Do podzimního a zimního jídelníčku je třeba zařadit lněná semínka, mořské ryby či mořské řasy.

Jak omladit pleť cvičením? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Pokud budete podráždění, nesvalujte to jen na dnešní úplněk, který se nese ve znamení přecitlivělosti a nespokojenost. Ba naopak se nad všechno povzneste a dokopejte se k lepším profesním…