Jak pečovat o pleť na podzim: Triky pro suchou i mastnou pokožku

24. 9. 2021
Foto: iStock
Jak pečovat o pleť na podzim: Triky pro suchou i mastnou pokožku | Foto: iStock
I když většina z nás miluje léto a opalování, pravdou je, že pokožka dostane pořádně zabrat. Sluneční záření, chlorovaná a slaná voda, to vše se na ní podepíše. Je proto potřeba ji dát po létě dohromady a navíc ji připravit na nadcházející chladné dny, aby vypadala stále svěže. Jak na to?

Doplnění kolagenu

Blahodárné sluneční záření, díky kterému jsme si dopřáli i dávku důležitého vitamínu D, připravilo pokožku o slušnou dávku kolagenu. Jedná se o protein, který představuje základní stavební materiál pro naše podpůrné tkáně. Sluneční paprsky spolu s dalšími vlivy prostředí a stárnutím přispívají k jeho poškození až rozkladu. Situaci můžete zlepšit používáním sér a krémů s obsahem kolagenu, který můžete do těla dostat například i pomocí vitamínů a také některých potravin. Do podzimního a zimního jídelníčku je třeba zařadit lněná semínka, mořské ryby či mořské řasy.

Jak omladit pleť cvičením? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Toužíte-li po změně pracovní pozici, nezapomeňte poslat novému zaměstnavateli životopis. Nyní jste akční a kreativní, bez pochyby uděláte skvělý dojem. Jestliže jdete na pracovní pohovor,…