Jak pečovat o pleť v noci: Spěte na zádech, v chladu a v hedvábí

Jak pečovat o pleť v noci: Spěte na zádech, v chladu a v hedvábí

Dokonalá a krásně zářivá pleť vyžaduje konstantní péči. To znamená i v noci, kdy spíte. V těchto hodinách totiž vaše pokožka pracuje nejvíc a vy jí můžete pomoct k ještě lepším výsledkům. Jak na to?

Péče před spaním

To, co jste si mohla dovolit v mládí, se vzrůstajícím věkem rozhodně neplatí. Ať budete sebevíc společensky nebo fyzicky unavená, nikdy nezapomínejte pleť před spaním odlíčit! V mladí se takový hřích možná neprojevil, čím jste ale starší, tím horší následky může tato nedbalost mít. Proto předtím, než se uložíte ke spánku, dopřejte pokožce péči, kterou si zaslouží. Zbavte ji make-upu, umyjte čisticím gelem, ošetřete tonikem a nevynechte ani oční a pleťový krém, případně také sérum, vše v noční verzi. Pleť se vám za to odvděčí!

Pokračování 2 / 5

Blahodárný spánek

Aby vaše pleť zářila zdravím, potřebuje dostatek odpočinku. V ideálním případě byste měla denně spát osm hodin, nejméně však šest. Pokud spíte ještě méně, vaše tělo zvýší produkci stresového hormonu kortizolu, který zpomaluje produkci kolagenu, což vede k tvorbě výraznějších vrásek. Jak jistě dobře víte, kolagen je základní kámen mladistvě vypadající pleti, jeho produkce s věkem slábne sama o sobě, tak proč tomu ještě napomáhat?

Pokračování 3 / 5

Správně si ustlat

Jak a v čem spíte, to je také velmi důležité. Ideální poloha pro usínání je na zádech, nikdo vám ale nezaručí, že se v noci nepřekulíte na bok nebo na břicho. Během spaní na zádech může pleť krásně dýchat a není ničím narušovaná, jakmile se však ocitnete například na boku, dochází k lehké deformaci, pleť se může pomačkat a začnou se tvořit vrásky. I z tohoto důvodu je důležité dbát také na ložní povlečené. Pořiďte si hedvábný nebo saténový povlak na polštář, který chladí a je jemný k vaší pokožce. Nezapomínejte také povlečení často měnit, protože v něm ulpívají nečistoty a odumřelé buňky kůže, které mohou pleť poškodit.

Pokračování 4 / 5

Noční pleťové masky

Účinnost nočních pleťových masek rozhodně nepodceňujte a alespoň jednou týdně si je dopřejte. Právě v noci totiž probíhají regenerační procesy v těle, a tak je hydratace a výživa díky noční masce mnohem intenzivnější a rychlejší. Masky obsahují velké množství aktivních látek, rychle se vstřebají a působí celou noc. Nemusíte se bát ani toho, že si zničíte povlečení, noční masky jsou totiž většinou ve formě gelu nebo krému, a tak se snadno vstřebávají.

Pokračování 5 / 5

Pozor na teplotu!

V létě je tato rada možná trochu mimo mísu, přesto si ji ale uchovejte v hlavě na dobu, až začnou být večery a noci opět čím dál chladnější. Většina z nás totiž ráda usíná v teple a pohodlí, což znamená, že si doma přitopíte. Suché teplo z radiátorů ale pleti rozhodně nesvědčí, protože dochází k jejímu vysychání, takže se nepřirozeně napíná a praská. Navíc ložnice by měla být nejchladnějším místem v bytě či domě, aby byl spánek co nejkvalitnější. Jestli ale i přesto vyžadujete teplo, umístěte do ložnice poblíž topení alespoň nádobu s vodou, která se bude v průběhu noci odpařovat a tím se zvýší vlhkost vzduchu.

Doporučujeme

Články odjinud