Jak pečovat o pokožku pod rouškou: Co zabere na lišeje, začervenání pleti i akné

6. 4. 2020
Jak pečovat o pokožku pod rouškou: Co zabere na lišeje, začervenání pleti i akné
Nošení roušky už se stalo denní rutinou a navíc povinností. Pokud patříte mezi ženy, které musí mít roušku na obličeji po celý den, možná jste již zaznamenala, že pleti to příliš neprospívá. Jak tedy pečovat o pokožku, aby pod rouškou příliš netrpěla?

Maximálně hydratujte

Pro zdravý vzhled pokožky je důležitá optimální vlhkost. Při nošení roušky ale dochází k neustálému otírání pleti o látku a pokožka zároveň trpí nedostatkem čerstvého vzduchu. „Při nošení roušky musí být zvláště opatrní lidé trpící problémy s pletí nebo alergií na latex (gumičky na rouškách). Ale negativně reagovat může i pokožka lidí s normální pletí, pokud pracují ve ztíženém prostředí, kde jsou prach, teplo, vlhko, výpary,“ říká dermatoložka MUDr. Vladěna Fifková. Jako vhodnou prevenci doporučuje zřeknout se make-upu, používat osvědčenou kosmetiku a na noc vhodný regenerační krém.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Před partnerem se už nestydíte mluvit o tom, co vás moc trápí. Jen nezacházejte do detailů, pokazili byste si krásnou neděli. Na vážně rozmluvy budete mít i tak času dost. Ohlídejte děti,…

Nejčtenější články

Doporučujeme