Jak poznat, že jste v duševní nepohodě? Pozor na špatný spánek a roztěkanost

18. 1. 2023
Duševní nepohodu se nevyplácí podceňovat. Psychické napětí, které trvá dlouhodobě, se může stát chronickým. Kromě toho vede ke vzniku některých nemocí. Jak rozeznat, že váš stres a podrážděnost nejsou jen dočasnou záležitostí? Napoví vám následující příznaky.

Jste podrážděná

Jste neustále podrážděná a necháte se snadno vytočit? Býváte naštvaná tak, že se málem nepoznáváte? Pak to určitě nebude způsobeno jen konkrétními situacemi, které vás přivádějí ke vzteku, ale ani tím, že by se z vás ze dne na den stal cholerik. Abyste rozeznala, že jste skutečně neměla takový důvod vyvádět, zkuste si situace, které vás rozzlobily, přehrát v hlavě. Opravdu byly tak závažné, nebo šlo o prkotinu? S klidnou a čistou hlavou rozeznáte lépe, zda jste byla v právu. Jestliže se ale naštvete kdykoliv na vás někdo jen promluví, máte problém, který je třeba řešit včas s psychoterapeutem.

Jak si poradit s úzkostmi? Podívejte se na rady odborníka ve videu:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Začátek pracovního týdne pro vás nebude moc šťastný, protože navážete na nevhodné chování z minulého období. Naštěstí si své nedostatky v pátek uvědomíte a trochu si polepšíte. Mezitím se…