Jak poznáte, že je to láska na celý život? Těchto 10 znamení vám napoví!

Jak poznáte, že je to láska na celý život? Těchto 10 znamení vám napoví!

Nebudeme předstírat, že máme nějaký univerzální recept, jak poznat životní lásku, protože vztahy jsou složitou alchymií. Přesto lze na základě vědeckých studií i praxe psychologů a manželských poradců definovat faktory, které je dobré při výběru životního partnera zohlednit. Takže pokud za sebou máte fázi růžových brýlí a motýlů v břiše a můžete se na svého vyvoleného podívat z rozumového hlediska, pomůžeme vám odhadnout, zda je to ten pravý.

Voníte si

Zamilovanost je podle odborníků chemická reakce v lidském mozku. Ať už věříte na toto racionální vysvětlení, nebo v něco ezoteričtějšího, vzájemná chemie je v lásce to úplně nejzákladnější. Váš partner vám musí tzv. vonět. Je-li vám jeho lidské pižmo nepříjemné, vězte, že o moc lepší to časem nebude. A s věkem naopak horší.

Jak si udržet letní lásku? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 10

Řeč těla mluví za vás

Nonverbálními znaky si dáváme najevo již prvotní zájem. Ženy si kroutí vlasy, muži sedí rozkročmo a hledí na ženu zpříma apod. Podobně si dávají řadu věcí najevo i partneři. Pokud se vám partner dívá často zpříma do očí, má k vám ochranářská gesta a umíte spolu usínat přitulení, je zde velká pravděpodobnost, že váš vztah má budoucnost.

Pokračování 3 / 10

Sex je váš

Můžete si malovat, co chcete, ale pokud vám to už v počátcích vztahu skřípe v posteli, je opravdu nejlepší se na to vykašlat. Jasně, na začátku občas trochu trvá, než přijdete na to, jak se to vašemu partnerovi líbí nejvíce, to je normální. Ale pokud má jeden nebo druhý z milování nepříjemné pocity, už se to nejspíš nezlepší. A vůbec to neznamená, že on je špatný milenec nebo vy mizerná milenka. Někdy si lidé zkrátka nesednou.

Pokračování 4 / 10

Nejste úplně rozdílní. I když výjimky existují

Na počátku vztahu to často nebývá patrné, ale pokud máte diametrálně odlišný temperament, tedy jeden z vás je velice společenský a druhý spíš samotář, pravděpodobně začnete na tento rozdíl v povahách často narážet. Společenský bude trpět na samotě u lesa a samotář uprostřed bujarých večírků. Hledejte někoho, kdo je vám temperamentem bližší. Pravda je, že protiklady se svým způsobem přitahují, ale vzácně jim to spolu funguje.

Pokračování 5 / 10

Máte stejný pohled na svět

Možná vás na počátku svedl dohromady společný zájem o nějaký hudební žánr nebo jiné hobby, ale pro dlouhodobý vztah není zase tak důležité, zda oba posloucháte pop nebo metal. Mnohem důležitější je, zda máte blízké morální postoje a pohled na svět. Možná vám to přijde na hlavu, ale věnujte v prvních měsících vztahu trochu pozornost tomu, jaké názory má váš partner na okolní svět a zda se shodují s vašimi. Jste-li přesvědčením ateistka, těžko budete budovat harmonický vztah s praktikujícím katolíkem. Podobně vám mohou láskou zamíchat třeba rasismus, xenofobie, rozdílné politické názory, jiný pohled na vzájemnou sounáležitost atd.

Pokračování 6 / 10

Když něco řeknete, tak to platí

Je nesmírně důležité, aby se na sebe mohli partneři spolehnout. Buďte proto ostražitá a všímejte si, pokud váš milovaný neplní slovo. A to nejen vůči vám. Pokud se vykašle na kamaráda v nouzi, jednou to může udělat i vám. Nestará-li se o své děti z předešlého manželství, nečekejte, že to ve vašem případě bude jinak. Neumí-li přijít včas na schůzku, zřejmě bude mít i problém přijít včas do školy, do práce, odevzdat včas projekt atd. Tedy že ho zřejmě nečeká velká kariéra nebo podnikatelský úspěch.

Pokračování 7 / 10

Vaše rodinné konstelace jsou podobné

Nemáme ani tak na mysli tuto poměrně populární psychologickou disciplínu, jako obecně zázemí, z něhož oba partneři pocházejí. Pokud vám je do dvaceti, budete nejspíš nesouhlasit, ti starší mi spíš dají za pravdu, že podobné sociální, kulturní a rodinné zázemí dlouhodobé vztahy utužuje. Nejde tolik o to, zda jsou vaši rodiče rozvedení, kolik máte sourozenců a kde jste vyrůstali, jako spíš zda máte podobné sociokulturní kořeny. Čím více jsou propletené, tedy máte-li podobný náhled na svět, patříte-li zhruba ke stejné sociální třídě, máte-li srovnatelné vzdělání, žijí-li vaše rodiny podle podobných tradic apod., tím větší šance je, že projdete krizovými životními situacemi úspěšně a ruku v ruce.

Pokračování 8 / 10

Na penězích záleží!

Zamilovaní to neradi přiznávají, ale peníze a majetek mají ve vztahu velikou roli. To, jaký máte postoj k penězům, jak s nimi umíte zacházet, jak jste zodpovědní a také jakou jim přisuzujete váhu, bude ovlivňovat váš společný život více, než si myslíte. Takže pokud vám už není náct a jeden nebo druhý máte každou chvíli hluboko do kapsy, nebo dokonce děláte dluhy, měla byste zpozornět. Stejně tak, když zjistíte, že by si miláček pro korunu nechal koleno vrtat.

Pokračování 9 / 10

Ego je až na druhém místě

Další naprosto nezbytnou vlastností pro dlouhodobý harmonický vztah je velkorysost. Pokud se váš milenec neustále na někoho zlobí, rozčiluje se kvůli hloupostem a vyjmenuje vám seznam lidí, s nimiž už do smrti nepromluví, je dost pravděpodobné, že mu nadhled, velkorysost a schopnost odpouštět bude chybět i vůči vám a vašim budoucím dětem. Takový člověk zkrátka upřednostňuje své ego a na ostatních mu moc nezáleží. Nemluvě o tom, že z něj brzy bude hrozně otravný morous.

Pokračování 10 / 10

Máte si o čem povídat

Umíte si představit, že jste spolu 24 hodin sami, zavřeni ve tmě a v malé místnosti? Myslíte si, že si budete mít o čem povídat? Chystáte-li se vstoupit do manželství, budete v takové situaci po zbytek života. Tedy pokud se nerozejdete. Je proto výhodou, když máte společné zájmy. Nemusíte je samozřejmě sdílet všechny, ale alespoň dva tři se opravdu šiknou. Váš každodenní život pak bude naplněn sdílením, i když zrovna přijdou těžké časy. Umět společně relaxovat je v případě lásky na celý život k nezaplacení.

Doporučujeme

Články odjinud