Jak přestat jíst sladké, abyste konečně začala hubnout

24. 3. 2018
Jak přestat jíst sladké, abyste konečně začala hubnout
Říkáte si, že vlastně tak moc nejíte? Vaše kolegyně toho spořádá mnohem víc? Chodí na obědy, dává si i polévku? Ale všimla jste si někdy, co jíte vy a co ona? Mnohdy není za nadváhou přejídání, ale přílišná konzumace sladkého. Jak se zbavit tohoto zlozvyku?

Vaše hormony potřebují cukr!

Co se děje ve vašem těle, když máte hlad? Hormony vyšlou informaci, která vás nutí přijmout potřebnou energii. Jednoduše řečeno, tyto hormony vás skoro prosí o to, abyste se najedli! „Vysílají signály do mozku, který kontroluje váš hlad, chutě, pocit uspokojení a sytosti po jídle,“ vysvětluje bariatrický chirurg doktor Michael Russo.

Stévie je zdravější než cukr. Jaké jsou další možnosti slazení pokrmů? Více čtěte ZDE

Signál z mozku často mylně tělo rozpozná jako chuť na sladké. Proto automaticky sáhnete po něčem sladkém, což představuje nejrychlejší energii, navíc v chutném podání. Zdrojem energie pro tělo se tedy stanou cukry, jako jsou glukóza a fruktóza. Cukr ale obecně není pro člověka vhodné palivo. Tělo cukry rychle spálí, a tím vám poskytne doslova energetický výbuch. Pokud si na tento výbuch zvyknete, nebudete ale toužit po ničem jiném než právě po něm.

Jak s tím zatočit?

Vysvětlete si tento signál, který obdržíte z mozku, správně! Naučte se korigovat vlastní chutě a uvědomte si, že sladkosti vám dlouhodobý pocit uspokojení nepřinesou. Připravte si denní svačiny založené jak na sacharidech, tak na potřebné vláknině, bílkovinách a tucích. Tím zajistíte, že budete z mozku dostávat samé chválihodné zprávy. Budete se cítit déle sytí, energičtější a spokojenější než při nekonečném uzobávání sladkostí. Navíc se vám podaří své chutě lépe ovládat.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Raci, blízcí mají dojem, že si berete všechno osobně. Problémy řešte chytře a nevyhýbejte se radikálním variantám. Nejdůležitější je připustit si, proč obtíže vznikají. Jak z vás…