Komentáře k článku zpět na článek

Sstajda 18. 4. 2017 | 11:11

Myslím, že lidi z toho dělají zbytečnou vědu a dá se přestěhovat bez problémů. Vždycky jsem to řešila přes kamarády nebo s rodinou. Jen je potřeba si to dobře naplánovat a mít všechno dobře zabalené a popsané, to pak je hračka. Dají se pořídit i různé vychytávky - popruhy, rudly a podobně, takže to člověk všechno nemusí tahat na rukou. Při posledním stěhování jsem si objednala tenhle vozíček https://www.obalove-materialy.cz/prepravni-vozik-na-nabytek-manipulacni-vozik a používám ho doteď. Nemusím třeba tahat bedny s ovocem v rukách, ale dám si je na vozíček a je to. Nebo na nich přesunuju těžké květináče a další věci.

sarka.klap 17. 4. 2017 | 10:07

Tak asi podle následujích pravidel, které jsou uvedeny zde: https://www.profigroup.cz/rady-a-tipy/na-co-nezapomenout-pri-stehovani-po-praze.htm, může to být alespoň nějaké řešení, ale tak všichni to známe, stěhování je fakt na nic...
Mno snad ti to nějak pomůže. :))

MilaH 11. 4. 2017 | 10:46

My jsme se po dlouhém rozmýšlení rozhodli pro stěhováky od Čtvrtečky - http://ctvrtecka.cz/stehovani/ - přeci jen s dětma za zadkem je to jiné něž stěhování se od rodičů k příteli. Možná že člověk něco ušetří, když se bude "točit" autem, ale ten čas a to zmírnění námahy je k nezaplacení. A odpadlo shánění různých pevných krabic a folií. Doufám, že to bylo naše poslední a pokud ne, tak zase stěhováky.

ElPeter 28. 3. 2017 | 21:28

Musím se přidat k těm, co preferují stěhování na vlastní nebezpečí. I já jsme se stala jednou z těch dobrodružek. Dlouho jsem váhala, ale po tom, co jsem našla tyhle stránky https://www.obalove-materialy.cz/ začala jsem být v klidu. Nakoupila jsme krabice, popruhy, hák, folie obyč i bublinkové a spoustu dalšího potřebného materiálu ke stěhování. Oslovila jsem svoje nejlepší kamarády rodinu a vše zorganizovala. Musím říci, že přestěhováno s balením a vybalením v novém trvalo 24 hodin čistého času. Spánek samozřejmě byl mezi tím. Takže máte-li dobré kamarád nebojte se stěhovat.

Katerina85 28. 3. 2017 | 20:23
asist35 10. 2. 2017 | 19:05

Katerina85: Bez stěhováků? To se divím, že jste to přežili. Stačí i malá firmička, ale jejich zkušenosti jsou k nezaplacení, hlavně když vám dají nějaké rady před vypuknutím akce. Pár živnostníků se dá najít i na http://www.freelance-market.cz/c/Dopravce, tak pro příště.

karel.jogul 27. 1. 2017 | 16:14

Stěhování "přes ulici" se dá zvládnout samo, ale na delší vzdálenosti je to horší. Proto vám doporučuji přečíst si tento článek jak to všechno zvládnout: http://www.nicemagazine.cz/rubriky/technika/co-zaridit-pri-stehovani-a-na-co-si-dat-pozor:)))

Jana654 24. 11. 2016 | 10:47

Osobně si myslím, že nejdůležitější je organizace. Osobně jsme nakoupili na http://www.obalove-materialy.cz/ veškeré potřebné krabice a pytle, které jsou na stěhování potřeba. Dokonce jsme zde sehnali i popruhy ke stěhování. Jo jinak je pravda, že pak bylo stěhování jedna dvě hotové. Kamarádi nám pomohli vše odnosit a převést do nového bydlení.

martinab90 5. 10. 2016 | 01:14

Nejlepší jak přežít stěhování je jen dobrý výběr stěhovací firmy. My jsme se stěhovali s firmou stěhování kvalitně s.r.o. a nejde říct nic jiného, než naprostá spokojenost. Kdybych se ještě někdy stěhovala, tak vím, že pouze a jen se www.stehovani-kvalitne.cz

Andulla 8. 8. 2016 | 13:31

Tak článků na tohle téma už mám přečtených několik a stejně mám pocit, že to prostě nemůžu zvládnout. První kumšt je vůbec sehnat krabice, prošla jsem s dětmi všechny obchoďáky u nás a nikde krabice nemají, protože se prý hned všechno lisuje. Nakonec jsme je museli objednat(!) z internetu, ale narazila jsem díky tomu na obalove-materialy.cz, kde mají speciální zpevněné krabice na stěhování knih, o které mám asi největší strach, tak aspoň k něčemu to bylo dobré. Ale od té doby mi tady leží koupené krabice ještě zabalené a já nejsem schopná do nich nic nandat, nemá někdo tip, jak účinně zabavit děti při stěhování tak, aby měly pocit, že vám pomáhají (protože to oni chtějí ) a zároveň neškodily (protože tak to většinou ve skutečnosti je)?

Katerina85 17. 7. 2016 | 16:58

Adhojda, opravdu hezky napsáno. já se letos stěhovala sama a byl to mazec. Objednávala jsem na obalove-materialy.cz strecovku, bublinkovou folii, plastove prepravky a vše si pekne pripravila. V sobotu přijel kámoš a pomohl mi se vším. Jasně, že jak jsem jezdila celý týden sem a tam - tak po spočítání benzinu a dřiny bylo lepší zavolat stěhováky.

Jana654 20. 6. 2016 | 22:38

Dobrý den, tak jako každému z nás se i mě stalo, že jsem potřebovala přestěhovat celkem těžké kusy nábytku. Jednalo se přesně o starožitné skříně, které byli vyrobeny z masivního dřeva. šlo celkem o 5 ks nábytku, které bylo potřeba převést z jednoho konce Prahy na druhý. K tomu, abychom nábytek přestěhovali jsem si vybrali kvalifikovanou firmu Tavočer s.r.o., byli jsme nadmíru spokojeni nejen s přístupem, ale i s jednáním. Zaujalo nás i to, že pokud bychom chtěli stěhovat celý byt není s tím žádný problém. My jsem však již malé kusy měli odvezené osobními auty a bylo to fakt náročné příště bych volila firmu od začátku. Sami si udělejte úsudek na http://www.stehovani-tavocer.cz/

struzzo 23. 3. 2016 | 18:48

Zdravím,
doporučuji stěhování vyřešit jinak, než pomocí stěhovací služby. Existuje mnoho možností. Já si například pronajal dodávku a během pár dní si své věci do mého nového bytu převezl sám. Měl jsem tak jistotu, že se nic neztratí, s ničím nebude žádný problém. Doporučuji firmu dodavky-express.cz , pokud máte podobné potíže. Poskytují perfektní servis za rozumné ceny.
Díky

Ivettt34 23. 3. 2016 | 10:49

Já upřímně doufám, že po všech svých stěhování už se nikdy stěhovat muset nebudu, nesnáším to :/ na druhou stranu nesnáším být někde moc dlouho, což se vylučuje se stěhováním, takže jsem zvědavá, jak to se mnou bude za rok za dva vypadat, jestli sem nebudu psát, že mám za sebou další stěhování nicméně jsem chtěla všem, které stěhování čeká, poradit, že základ je všechno fakt poctivě zabalit. Převézt věci z místa na místo už je to nejmenší, proto si vezměte dostatek času a v klidu a poctivě zabalte vše, o co nechcete přijít. Nejlepší je objednat nějaký set na stěhování (viz. http://www.obalove-materialy.cz/sety-na-stehovani, jsou tam většinou krabice, lepenka, ale i bublinková folie). Ušetříte si tím spoustu nervů, peněz i času pak při vybalování. A jinak přeju všem hodně štěstí :)

jaschi 22. 2. 2016 | 12:50

Dobrý den, článek je opravdu zajímavý. Já jsem se s manželem a dvěma dětmi stěhovala vcelku nedávno. Stěhovali jsme se z Phy-východ do Prahy a vybrala jsem si firmu Šikula-Stěhovák,s.r.o. Musím je doporučit i ostatním, protože mají opravdu kompletní servis všeho, na co jsem si vzpomněla - krabice všeho druhu jsem si vyzvedla, ještě mi doporučili jaké a kolik, jak skládat věci atd. Zaplatila jsem vratnou zálohu a po vybalení zase dostala peníze zpátky. Poslali mi přesně tolik chlapů, kolik bylo potřeba a s manželem jsme se shodli na tom, že jde vážně o profíky. V rámci slušnosti jsem nachystala nějaký pohoštění a bylo vidět, že to stěhováky dost překvapilo (asi na to moc zvyklí nejsou), ale i před jídlem byli usměvaví. Předem jsem věděla cenu, takže když se ještě snížila, tak jsme byli s manželem tak příjemně překvapení, že zbytek dostali pánové navíc. Musím uznat, že tohle bylo snad jediné super stěhování, jaké jsem doteď zažila. Na webovkách jsem si o nich něco přečetla, prozkoumala reference a pídila se po informacích a všechno dobrý. Takže tuhle firmu můžu, s klidným svědomím, doporučit.

Kacullka2 20. 1. 2016 | 15:48

Tak hlavní je sehnat dobré kamarády, kteří vás přestěhují a nebo si najít dobrou stěhovací firmu. Původně jsme to chtěli s přítelem zvládnout sami, ale před stehováním jsem si zlomila ruku, takže já bych nepomohla přítel by to sám všechno nezvládl, takže jsme nakonec sehnali stěhováky z Tavočeru. Měli jsme štěstí, že zrovna někdo stěhování zrušil, takže na nás měli čas. Přítel byl při stěhování ve starém bytě a já zase v novém a jenom jsem pánům z firmy říkala, kam který nábytek patří. Ostatní věci jsme naskládali do největší místnosti a s tím jsem si pak vyhrála skoro týden, než všechno našlo to svoje správné místo.

Niccoll 24. 11. 2015 | 21:21

Dobrý den, nejdříve bych chtěla pochválit zajímavý a informativní článek. Stěhování mě čeká za cca 3 měsíce tak se na to už pomalu připravuji. Zatím nemám vybranou žádnou stěhovací firmu, příbuzný z rodiny má velké přepravní auto tak mi snad pomůže. Problém mám akorát se sehnáním krabic a vycpávkového materiálu, asi zkusím vzít něco z mojeobaly.cz . Původně jsem myslela, že seženu něco po skladech nebo v obchodech, ale nějak sem se nesetkala s úspěchem. Jinak kdybyste někdo věděl o dobré a levné stěhovací službě v Brně klidně napište, ještě nevím jak mi to vyjde. Děkuji.

Cawan 19. 11. 2015 | 15:17

Já se stěhovala kvůli firmě. Založení s.r.o. se mi podařilo a těším se na zisky :) Jsem ráda, že jsem udělala v životě své velké první rozhodnutí http://www.zalozeni.cz/

kajaha 16. 8. 2015 | 22:00

Aha, tak to je suprový. Tak to si nechám udělat nabídku, jestlipak to bude možné. Z patra budeme také potřebovat pomoci.

Andrejjkaa 14. 8. 2015 | 19:30

Taky jsem z Prahy. Měli jsme firmu stehovani-po-praze.cz. Byli jsme spokojení se službami. Poskytli nám i věci na stěhování a pomohli s věcmi z patra. :)

Andrejjkaa 14. 8. 2015 | 19:29

Taky jsem z Prahy. Měli jsme firmu stehovani-po-praze.cz. Byli jsme spokojení se službami. Poskytli nám i věci na stěhování a pomohli s věcmi z patra. :)

Andrejjkaa 14. 8. 2015 | 19:28

Taky jsem z Prahy. Měli jsme firmu stehovani-po-praze.cz. Byli jsme spokojení se službami. Poskytli nám i věci na stěhování a pomohli s věcmi z patra. :)

kajaha 11. 8. 2015 | 21:32

No s dětmi je vždy všechno složitější, protože člověk na ně musí brát ohledy. Já se s rodinou mám stěhovat z bytu v Praze do domečku a už teď mám strach co na to děti. Ty jsi Andrejko odkud? Nebo jakou firmu jste najímali?

Andrejjkaa 7. 8. 2015 | 17:19

Tak to jste měli opravdu štěstí, že jste si všechno obstarali sami. My jsme museli objednávat firmu... Jelikož 4-členou rodinu s malými dětmi by jsme stěhovali hodně dlouho.

Sstajda 29. 7. 2015 | 14:41

My se s přítelem stěhovali nedávno do vlastního bytu z pronájmu. Mysleli jsme, jak máme málo věcí, ale nezdálo se to a nakonec se toho sešlo hodně. Přes známé jsem sehnala nějaké pevné krabice a další jsem objednávala z výše zmiňovaného eshopu. Přibrala jsem k tomu ještě plastové pevné pytle, ty byly super na oblečení a stěhovací popruhy, takže kluci v pohodě zvládli nošení i těžkých věcí. Od kamaráda byla půjčená dodávka, takže během jednoho dne se to zvládlo převozit, ale vybaluju ještě doteď. No ale mít víc peněz, tak si seženu určitě stěhovací firmu. Ale kupoval se byt, do toho samozřejmě proběhla nutná rekonstrukce, takže teď musíme šetřit

RuzaB 10. 6. 2015 | 17:59

Zajímavý článek ... Když jsme se stěhovali poprvé, tak jsme neměli stěhovací službu, jen jsme si koupili krabice a různé obaly přes www.obalove-materialy.cz. To jsme byli ještě s partnerem jen studenti a neměli jsme věcí hodně. Po třech letech jsme však nasbírali tolik věcí, že jsme se museli stěhovat se stěhovací firmou. Vše velmi dobře dopadlo a já jsem si tedy ve spěchu uvědomila, že jsem stále na tom lépe, než kdybych se měla s tím množstvím ve své malé Fabii honit celou Prahou

Přečtěte si také

Horoskopy

Toužíte-li po změně pracovní pozici, nezapomeňte poslat novému zaměstnavateli životopis. Nyní jste…