Komentáře k článku zpět na článek

helza 29. 9. 2014 | 10:40

souhlasím s lebahu a to docela zodpovědně a vážně. Pokud dítě bude vidět, že kolem jídla se dělá nějaký cirkus, ať jajkýkoliv, třeba i slova - on nejí, ty jsi hodný, všechno jsi spapal, tím hůř. Pěstujeme v dítěti hysterický vztah k jídlu, můžeme zadělat i na anorexii. Dáváme mu signál, že jeho jídlo je něco důležitého, co okolí pozoruje a sleduje.
Naše tři děti skvěle jedly, když se s tím couraly, můj žravý muž jim to snědl. Až dcera ve školce narazila na "musíš to dojíst", následně na tragické výrazy učitelek, jindy na nadšené, že dojedla, během pár týdnů zvracela už cestou na oběd. Návštěva psycholožky ve školce nedokázala onu až chorobnou všímavost učitelek změnit, tohle bylo nakonec i v družině, takže prostě jedla doma a s jídlem byl pokoj.
________________________________________________________________
Hlavní chybou je představa, že dítě musí dojídat a že umře hlady, když nedojí. Prostě tak, jak píše lebahu. "tady máš jídlo, nechceš, nejez, bude další."

Jaromir123 28. 9. 2014 | 14:08

... a dostanou tam normální jídlo na talíř. Tedy to, co jí milióny lidí a pak se divíte, že máte doma astma, rýmy, kašel ekzémy atd. Tedy tyto problémy nepřijdou sami od sebe !

Elynor 28. 9. 2014 | 12:57

Ta paní žije v Singapuru, takže čínské nudle zřejmě nepokládá za něco fuj, a výrobní salám tam pravděpodobně nemají a čas na to patlat se s jídlem asi má, jestli je v domácnosti, což tam může být častější jev než zde. Asi má toho času fakt hodně, když to ještě stíhá fotit a dávat na internet. Ale co, každý má nějaké ty koníčky... já bych to nedělala z prostého důvodu - u nás to není zapotřebí, dělat dětem obědy do krabičky, když mají ve škole jídelnu a dostanou tam normální jídlo na talíř. To se v Singapuru patrně neděje, takže tam ty krabičky opodstatnění mají. No a doma je celkem zbytečné takhle zdobit talíře, dítě to stejně neocení. Tedy aspoň podle mé zkušenosti děti většinou jídlo jen zdržuje od zajímavějších činností, takže přijdou, zdlábnou to a zas jdou, aby jim něco neuteklo parádičkama se nezabývají.

monada 27. 9. 2014 | 19:05

souhlasím se všema moje nejstarší dcera taky nejedlík a nepomoho i když se narodila druhá a jedly spolu vnučka v bleděmodrém až teď v jídelně si našla kamarádky a občas závodí kdo to sní všechno . Jinak učitelka říkala , že snad tu polívku i kouše.
Hezký den

Filomena. 27. 9. 2014 | 14:25
lebahu 27. 9. 2014 | 13:14

No to by mě mohlo ohrát. Čím víc cirkusu kolem jídla se dělá, pozitivního i negativního, tím hůž děcko jí. Chceš, nechceš... nazdar, neubude.

Elaa 27. 9. 2014 | 12:39

naprosto přesně. mé děti nejedlíci odmítli i to. A co mě též zaráží - jídla dost nevhodná pro děti. nějaký pomletý separát za pět ká /100g , rýžové nudle, bílý toustový "chleba"...no fuj, opravdu supr dobroty... :((

Mikeš3 27. 9. 2014 | 12:34

Tohle nefunguje. Jídla sice vypadají krásně, ale kdo stojí o to, aby dítě jedlo salám, čínské nudle a tak? Do hranolek nikdo nikoho nutit nemusí... A neposlední věc, která máma má čas se hodinu piplat s nádherným aranžmá? Mezitím je jídlo studené a nejedlík odmítne obrázek stejně jako neobrázek.

Mata69 27. 9. 2014 | 12:19

Jo tuhle chytrou radu jsem kdysi zkoušela uplatnit na svém nejstarším synovi, jíst nechtěl nebo snědl dvě sousta a měl dost, udržet ho u stolu byl nadlidský výkon. Tak jsem mu nazdobila svačinku - chleba to tvaru ksichtíku, že to bude "zábavné". Nooo, bylo...odmítl to sníst, že je to moc pěkné a že je to škoda sníst.

Přečtěte si také

Horoskopy

Ani poslední zářijový den neleníte a věnujete se sportu. V jedné kolektivní aktivitě jste se našli a…