Jak přimět puberťáka ke spolupráci? Občas pomůže ho „vykolejit“

2. 11. 2021
Foto: iStock
Jak přimět puberťáka ke spolupráci? Občas pomůže ho „vykolejit“ | Foto: iStock
Také si občas doma nevíte rady s obvykle lehce depresivním stvořením, které neuklízí, nepomáhá, odmlouvá a nechává vše na vás? Někdy to vypadá, že neexistuje návod, jak zkrotit vzpouzejícího se teenagera. Ale co takhle zkusit léčbu šokem?

Občasné zoufalství

Puberta je nesnadné období, všechno se obrací naruby, všechno se mění. Dítě, kterému ještě včera stačily ke štěstí zmrzlina a autíčko, najednou řeší, kým je, kam patří a že vlastně tak úplně neví, co chce, co ho udělá šťastným. (Vy máte pocit, že nic.) Mnozí dospívající s rodiči sotva komunikují, nespolupracují, neuklízí, nepomáhají a nijak se nepodílí na chodu domácnosti, zato však vydatně spotřebovávají, spoustu věcí chtějí a na vše mají absolutní názor. Zvláště je-li na ně jeden z rodičů sám, bývá puberta dětí obdobím občasného zoufalství. Každá rada, jak přesvědčit dítě ke spolupráci, má cenu zlata. V některých případech se osvědčuje udělat něco naprosto nečekaného, dítko vykolejit, možná dokonce šokovat.

Proč by děti měly pomáhat s domácími pracemi? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Jakmile se přehoupne týden do své druhé poloviny, spadne vám kámen ze srdce. Náročné povinnosti jsou pro vás zničující a vy prahnete po dalším odpočinku. Říkáte si, že byste si vzali…